⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Enervit 100% Whey Protein Concentrate 900 g

Kód: 92650-ENERVIT-PROTEIN_KAKAKO 92652-ENERVIT-PROTEIN_VANILKA Zvolte variantu
Novinka
Značka: ENERVIT
1 365 Kč
Na dotaz Na dotaz Zvolte variantu
Příchuť
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Možnosti doručení

Čím dříve dostanou svaly zpět, co výkonem ztratily, tím kvalitnější bude růst výkonnosti. Enervit 100% Whey Protein vás překvapí vysokým obsahem bílkovin (78-81 %, podle příchuti) vynikající CFMF kvality - díky tzv. cross-flow membránové filtraci. Efektivně proto uspokojí zvýšenou poptávku bílkovin vyvolanou intenzivní svalovou a sportovní činností u všech druhů vytrvalostních, silových i kolektivních sportů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ENERVIT 100% Whey Protein vás překvapí vysokým obsahem bílkovin (78-81 %, podle příchuti) vynikající CFMF kvality - díky tzv. cross-flow membránové filtraci. Efektivně proto uspokojí zvýšenou poptávku bílkovin vyvolanou intenzivní svalovou a sportovní činností u všech druhů vytrvalostních, silových i kolektivních sportů. 

Hmotnost: 900 g = 30 porcí

ÚČINKY

 • Bílkoviny (proteiny) obsažené v přípravku přispívají k zachování svalových vláken během výkonu a ke zvýšení (růstu) svalové hmoty po výkonu.
 • Vitamin B6 přispívá k optimálnímu metabolismu bílkovin a glykogenu a ke snížení únavy a vyčerpání. 

Jedna porce (30 gramů) přípravku je zdrojem 23,4 - 24,3 gramu (v závislosti na příchuti) syrovátkových bílkovin.

PŘEDNOSTI

 • Jako jediný zdroj bílkovin obsahuje syrovátkové bílkoviny izolované přes cross-flow membránovou filtraci (CFMF).
 • Je velmi snadno rozpustný.
 • Vyniká bohatou a krémovitou konzistencí a lahodnou plnou chutí.

KDY A JAK POUŽÍT SYROVÁTKOVÝ PROTEINOVÝ KONCENTRÁT

Syrovátkový protein použijte 1 hodinu po silovém výkonu, 2 až 3 hodiny po vytrvalostním výkonu, nebo kdykoliv během dne třeba jako svačinu pro doplnění bílkovin.

Doporučujeme přijmout jednu dávku proteinu během dne a druhou v závislosti na intenzitě fyzické aktivity a dalších zdrojích bílkovin ve stravě.

PŘÍPRAVA

S použitím šejkru rozmíchejte 30 g proteinového prášku ve 150 až 250 ml neperlivé vody.

NUTRIČNÍ HODNOTY

NUTRIČNÍ HODNOTY

příchuť kakao

100 g

30 g

% referenční hodnoty příjmu

(100 g/30 g)

Energetická hodnota

410 kcal

1731 kJ

123 kcal

522kJ

 

Bílkoviny

78,0 g

23,4 g

 

Sacharidy

7,5 g

2,3 g

 

z toho cukry

5,6 g

1,7 g

 

Tuky

7,2 g

2,2 g

 

z toho nasycené

4,3 g

1,3 g

 

Obsah soli

1,5 g

0,45 g

 

Vitamin B6

4,67 mg

1,4 mg

334 / 100

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NUTRIČNÍ HODNOTY
příchuť vanilka

100 g

30 g

% referenční hodnoty příjmu

(100 g/30 g)

Energetická hodnota

408 kcal

1725 kJ

122 kcal

516kJ

 

Bílkoviny

79,0 g

23,7 g

 

Sacharidy

7,4 g

2,2 g

 

z toho cukry

7,0 g

2,1 g

 

Tuky

6,8 g

2,0 g

 

z toho nasycené

4,1 g

1,2 g

 

Obsah soli

0,5 g

0,15 g

 

Vitamin B6

4,67 mg

1,4 mg

334 / 100

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


AMINOGRAM (ve 100 g bílkovin): Kyselina glutamová 18,1 g; Kyselina asparagová 11 g; Leucin 10,6 g; Lysin 9,6 g; Threonin 6,7 g; Isoleucin 6,4 g; Valin 5,9 g; Proline 5,5 g; Alanin 5,0 g; Serin 4,6 g; Fenylalanin 3 g; Tyrosin 2,6 g; Methionin 2,2 g; Cystein 2,2 g; Arginin 2,1 g; Histidin 1,7 g; Glycin 1,4 g; Tryptofan 1,4 g. 

SLOŽENÍ

PŘÍCHUŤ KAKAO: Syrovátkový proteinový koncentrát (CFMF) (93,7 %); plnotučné kakao (3,02 %); aroma; zahušťovadlo: karagenan; chlorid sodný; protispékavá látka: oxid křemičitý; sladidlo: sukralóza; emulgátor: sójový lecitin; vitamín B6 mikrokapsle (vitamín B6, mono-a diglyceridy mastných kyselin).

PŘÍCHUŤ VANILKA: Syrovátkový proteinový koncentrát (CFMF) (97 %); aroma; zahušťovadlo: karagenan; protispékavá látka: oxid křemičitý; sladidlo: sukralóza; emulgátor: sójový lecitin; vitamin B6 mikrokapsle (vitamín B6, mono-a diglyceridy mastných kyselin).

Upozornění: Může obsahovat stopy vajec. Minimální trvanlivost do data na obalu. Uchovávat na chladném a suchém místě. Výrobek pro sportovce. 

PROČ JSOU BÍLKOVINY DŮLEŽITÉ I PRO VYTRVALOSTNÍ SPORTOVCE?

Existují lidé, kteří se bílkovinám vyhýbají nebo jich přijímají znepokojivě málo. Z toho pak pramení mnohé zdravotní komplikace nebo únava. K těmto lidem patří bohužel i vytrvalci, přitom potřebují téměř to samé množství bílkovin jako siloví sportovci. Z důvodu ochrany zdraví, a aby jim neubývala svalová hmota. Podívejme se proto na to, jak to s bílkovinami ve sportu a naší stravě je.

Literatura udává, že intenzivní hodinový trénink nebo závod může způsobit vyčerpání až 30 gramů bílkovin. A chybí-li proteiny v potravě, tělo bude rozkládat svalovou tkáň, aby pokrylo zvýšenou potřebu. Což je efekt, kterého rozhodně docílit nechceme. Mezi běžné problémy osob trpících nedostatkem bílkovin dále patří například únava, nesoustředěnost, podrážděnost, vypadávání vlasů, ztenčená kůže, lámavost nehtů, snížené libido a neustálá chuť na jídlo. Neuspokojenou potřebu bílkovin se pak takový člověk snaží kompenzovat sladkými jídly a ovocem, většinou s argumentací, že vydává hodně energie a že tudíž sladké potřebuje.

V případě vytrvalců produkují bílkoviny a především z nich uvolněné aminokyseliny až 10 % energie potřebné pro náročné tréninky nebo závody, jak uvádí již zmiňovaná Frielova Tréninková bible pro cyklisty. Doplnění těchto ztrát je pak zásadní pro zotavení a zlepšenou kondici.

 Proč nesmíme zapomínat na dostatečný příjem bílkovin:

 • bílkoviny jsou nezbytné pro růst a obnovu tkání a pro tvorbu neurotransmiterů
 • urychlují metabolismus
 • dodávají protilátky imunitnímu systému, který tak posilují (při nedostatku bílkovin naopak klesá tvorba protilátek)
 • bílkoviny se současně podílejí na činnosti lymfocytů a leukocytů, které zajišťují imunitu na buněčné úrovni
 • tělu poskytují nezbytné aminokyseliny
 • bílkoviny stimulují produkci hormonu glukagonu, jenž uvolňuje zásoby tělesného tuku, aby se z nich dala získávat energie (tzn. že vyšší příjem bílkovin jednak stimuluje vytváření nových svalů, rovněž tak pomáhá regulovat zásoby tělesného tuku)
 • bílkoviny pomáhají s tvorbou nových buněk, které nahrazují ty, které neustále odumírají v každodenním životě (jako kožní či vlasové)
 • bílkoviny se podílejí na regulaci tělních tekutin
 • důsledkem nízkoproteinového jídelníčku (bohatého zejména na sacharidy) je nadýmání, zadržování vody ve tkáních a přibývání na váze

(dle Ann Louise Gittleman, Výživa metabolických typů; Petr Fořt, Sport a správná výživa)

Doporučený příjem bílkovin

Kolik bílkovin bychom tedy měli během dne sníst? Vodítkem nám může být tzv. trojpoměr živin, což je procentuálně vyjádřené zastoupení sacharidů, tuků a bílkovin v jídelníčku:

trojpoměr živin

sacharidy (v %)

bílkoviny (v %)

tuky (v %)

běžný jídelníček, ženy

55

15

30

běžný jídelníček, muži

50

20

30

vytrvalostní sportovec

70

12

18

zdroj: Petr Fořt, skripta Poradce pro výživu Nutris, www.nutris.net

Z uvedeného vyplývá, že vytrvalostní sportovec by měl přijímat zhruba 12 % energetického příjmu prostřednictvím bílkovin. Což nám ale moc neřekne. Ke stanovení doporučeného množství v gramech, což už pro nás bude vypovídající, potřebujeme znát ještě denní energetický výdej a tudíž i denní energetický příjem sportovce.

Ve dni bez fyzické aktivity (bez sportování) je denní výdej energie zhruba 2.600 kcal (pro 65kg sportovce s 8 % tělesného tuku). Tento výpočet je součtem bazálního metabolismu sportovce, intenzity denní aktivity, psychického stresu, termického efektu a ztrát trávicího procesu. Přičteme-li k tomuto výdeji energie ještě energetickou náročnost sportovní aktivity (například běh 15 km, 90 minut = cca 1.050 kcal, cyklistika 38 km, 120 minut = 1.050 kcal), dostaneme se zhruba na celkový denní energetický výdej 3.650 kcal.

Z trojpoměru je zřejmé, že vytrvalostní sportovec by měl přijmout 12 % z těchto 3.650 kcal ve formě bílkovin, což je 438 kcal. A jelikož 1 gram bílkovin disponuje 4 kcal energie, pak by měl sportovec během dne přijmout cca 110 gramů bílkovin. Jenže to představuje například více než půl kila hovězího masa, 15 vajec nebo skoro kilo sýru cottage...

Kde vzít bílkoviny?

Bohužel málokdo je schopen během dne sníst pomocí běžných potravin takto vysoké (ale doporučené) množství bílkovin. Jednak je to opravdu velké množství jídla, které navíc obsahuje často nežádoucí složky (především v podobě tuků, u mléčných výrobků i laktózy), kterým se snažíme vyhýbat. Navíc strávit více než půl kila hovězího každý den je už samo o sobě dost náročné a zatěžující. Pak je asi i logické, že množství přijímaných bílkovin je u vytrvalostních sportovců často i o dost nižší, než je toto doporučené množství, k němuž jsme dospěli…

Naštěstí existuje řešení – proteinové koktejly, které jsou vyrobené z přirozených zdrojů bílkovin, je v nich minimalizovaný obsah nežádoucích složek (tuk, laktóza) a současně se jedná o koncentrovanou formu bílkovin s obsahem cca 25 gramů bílkovin v jedné dávce (30 g koncentrátu rozpuštěného v 300 ml vody). Vstřebání takového koktejlu není nijak náročné (v porovnání např. se 120 g hovězího), a přitom jeho vypitím přijmete téměř čtvrtinu doporučeného denního příjmu bílkovin. Zařadíte-li jeden koktejl 1-3 hodiny po tréninku a druhý hodinu večer před spaním, doporučený denní příjem bílkovin se bude dodržovat o mnoho snáze.

A pak jsou tu samozřejmě proteinové tyčinky - vhodná a chutná svačinka během dne, ale i ideální jídlo po sportu s vysokým obsahem bílkovin pro kvalitní regeneraci. U proteinových tyčinek můžete testovat různé příchutě a vybírat i podle různého obsahu bílkovin. V Enervit portfoliu najdete proteinových tyčinek několik a na všech si pochutnáte. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Proteiny
Užití: Během výkonu, Po výkonu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Enervit, to je značka italských specialistů na sportovní výživu pro vytrvalce. V jejich nabídce najdete energetické gely a tablety, nápoje, ionťáky, energetické tyčinky a spoustu dalších doplňků stravy, které jsou navrženy tak, aby dodaly tělu co potřebuje a při konzumaci zbytečně nezdržovaly. V Best4Run jsme se stali jejich obchodním místem pro Olomoucký kraj. 

MOŽNOSTI PŘÍJMU ENERGIE BĚHEM VÝKONU:

Rychlá energie: Enervit Liquid GelEnervit Isotonic Gel
Postupně se uvolňující energie: Enervit Carbo TabletsEnervit Gel
Energie, která zasytí a vydrží: Enervit Competition BarEnervit Performance Bar