⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Novinka: Lehoučká Asics Tartherzeal 6

Letos už za sebou máme pár silničních závodů a víme o botě, která jim jednoznačně dominuje. Nová lehoučká Asics Tartherzeal ubírá vteřinky tam, kde už technika víc nezmůže.

Letos už za sebou máme pár silničních závodů a víme o botě, která jim jednoznačně dominuje. Nová lehoučká Asics Tartherzeal ubírá vteřinky tam, kde už technika víc nezmůže. 

 Když jsme se na posledních závodech porozhlíželi po tom, v čem běhají vítězové, objevili jsme jednu botu, o které jsme toho do té doby moc nevěděli. Tenisky s krkolomným názvem Asics Tartherzeal 6 patří k nejlehčím modelům, jaké má tahle značka vůbec v nabídce a my jsme zatoužili, podívat se jí trochu víc na zoubek. V nové kolekci nám tak přišly i tyhle ultralehké žluté krasavice. 

Pro koho jsou určeny

Tahle bota je tak trochu "bad boy" mezi silničkami. Je nekompromisní a hodí se proto už zkušenějším běžcům, kteří hledají něco, s čím by zazážili na silničních závodech. Nabíhat objemy se v ní rozhodně nedá. Na závodech vám však může pomoct získat pár vteřinek k dobru. 

Co je na nich zajímavého

Začněme od začátku. Technické parametry této boty jsou následující: 

  • Drop: 10 mm
  • Výška paty: 20 mm
  • Výška špičky: 10 mm
  • Došlap: Neutrální
  • Váha: 170 gramů

A je to právě váha, která je velkou předností této boty. Díky 170 gramům je bota ve skvělé kondici na rychlostní tréninky nebo závody, ve kterých se chcete vidět na předních příčkách. V předchozím modelu s číslem 5 navíc Asics do boty přidal jejich unikátní technologii FlyteFoam, která z boty dělá relativně pohodlnou a kvalitně tlumenou raketu. 

Svršek

Aby byla bota pěkně vzdušná, tvoří převážnou část svršku mesh neboli síťovina, která se osvědčila už v předchozích pěti modelech. Šestá řada Asics Tartherzeal 6 se vyznačuje minimalistickými výztuhami. Díky tomu, že jsou měkké a neelastické, mohou při prvním seznámení s botou trochu tlačit, ale po pár bězích se noze skvěle přizpůsobí. Oproti jiným závodkám od Asics u tohoto modelu najdete také osmou dírku, která pomáhá zafixovat patu v botě. Můžete si tak vybrat z několika způsobů, jak nohu v botě šněrovat. A to se počítá hlavně u běžců s nižšími nárty, kteří mohou mít problém s jiným svršky. Stejně jako ostatní modely od téhle značky je i Asics Tartherzeal 6 šitý na užší nohy, takže pokud máte širší nárty, budete se v botě dost trápit. 

 Střed boty

Jak už jsme říkali, dostal Asics Tartherzeal 6 do vínku FlyteFoam, která patří k našim nejoblibenějším inovacím od Asics. Lehká pěna nahradila předchozí technologii SpEva a vyznačuje se především příjemnou mírou tlumení a opravdu výrazným váhovým úbytkem. Výsledkem tak jsou boty s nízkou gramáží, které se ale postarají o to, aby vaše klouby netrpěly ani při delších závodech. 

Podrážka

Určení na silniční závody odpovídá i podrážka. Minimalistický vzorek kombinovaný s plastovými výztuhami se postará o to, aby bota neklouzala, ale aby zároveň dokázal podepřít příčnou klenbu. Výhodou je, že uvnitř boty ani jedno z toho necítíte. Pro lepší přenos energie je ještě pod patou o něco víc tlumícícho prvku. A tady opět úřadovala FlyteFoam, která pomáhá energii nepolykat, ale naopak přenášet do odrazu. 

 Co se nám na nich líbí

No, tak to je jednoduché. Líbí se nám to, že se s nimi vyhrávají závody. Je to bota, která chce běhat rychle a agresivně. Na první dojem je bota trochu tvrdá, ale po rozběhání se noze skvěle přizpůsobí a dokáže vás na závodech skvěle podpořit. Vedle Asics GEL Trainer je to další model, který s radostí obujeme na pětky, desítky a půlmaratony. A to je taky maximální vzdálenost, na které je ještě rozumné vzít si tuhle botu. Díky minimalistické konstrukci je stavěná na rychlé, výbušné a krátké běhy. V nich dokáže dominovat, a pokud hledáte způsob, jak trochu zrychlit, rozhodně ji vyzkoušejte. Běhat v ní bude opravdu zábava.