⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Test: Inov-8 Race Ultra 270 Heritage

Petr Pavliš testoval nové Inov-8 Race Ultra 270 Heritage na Beskydské sedmičce a taky na norských fjordech, ledovcových řekách a na sněhu. Co ně náš ultraběžece říká?

Inov8 se po vyslyšení všech nářků českých běžců rozhodl oživit legendu RaceUltra a udělal tak speciální edici Heritage asi 1000 párů bot speciálně pro český a slovenský trh. Co jsou tyhle boty zač? Ačkoliv jsem měl dříve pouze X-talon 212, věděl jsem, že Inov8 dělá boty, které jsou jako papuče.

Petr Pavliš je ultrabežec, který se rád vydává na trasy delší než sto kilometrů. Po horách běhá u nás i ve světě a právě teď studuje v Norsku. Vzal si tam s sebou i nové Inov-8 Race Ultra 270 Heritage. To proto je na fotkách ten divný bílý poprašek. 

 

Zkouška vprodejně a jde se na věc. A rovnou B7. V úplně nových botách. Po pár kilometrech první lehké sklouznutí na kořenu. První a taky poslední. Od té doby mě boty ve štychu nenechaly. O tom, jak jsem B7 napřed málem nestihl a pak málem nedoběhl si můžete přečíct v minulém článku. 

Inov-8 Race Ultra 270 Heritage I

Kořeny, štěrk, hlína, bláto, sníh, tráva, ledovcová řeka, kluzké skály, kameny. Během dvou týdnů jsem je mimo B7 pořádně provětral i v Norsku a tím „provětral“ myslím, že jsem je fakt vůbec nešetřil.

O Inov-8 Race Ultra 270 (S) Heritage

Trailová bota Inov-8 Race Ultra 270 (S) Heritage je určena do pevného terénu, má dokonalý tvar svršku a krásně sedí na noze. Má nízké tlumení, které dovolí číst terén a univerzální podrážka s jemnějším vzorkem, který obstojí na zpevněných cestách i tam, kde byste z cesty sešli.
  • tempovka se středním tlumením
  • drop 4 mm (pod patou 14 mm)
  • široký střih kopyta Standard
  • limitovaná edice pouze pro československý trh
  • podrážka ze směsi Tri-C pro dobrou přilnavost
  • bota vhodná na pevnější povrchy - kameny, šotolinu, lesní a polní cesty

72129916_2550736901647060_7405748611696295936_o

A celkový dojem? Až na puchýře na achillovce po závodě (spíše kvůli nevhodně zvoleným ponožkám) nemám co negativního dodat. Boty drží díky 4mm gripu v každém terénu. A nejen na něm, i na noze drží bota jako ulitá. Svršek boty je vysoce prodyšný, což oceníte při každém šlápnutí do louže. Netrvá dlouho a téměř veškeré mokro je z boty pryč.

Inov-8 Race Ultra 270 Heritage 3

Díky tomu jsem si nemusel dělat hlavu s broděním se ledovcovou řekou. RaceUltra 270 se skvěle hodí na trasy do cca 60 km. Pokud však v běženém životě používáte bearfooty nebo třeba Skinners jako já, noha je dost zvyklá na nižší tlumení a závod jako B7 (i více než 100 km) není problém zaběhnout bez problému.

Pokud hledáte boty, na které se budete moci spolehnout v jakémkoliv terénu a dovolit si tak pořádné vylomeniny – tohle je ono!