⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

7 nových Inov-8 na zimu a do terénu

Trailovky od Inov-8 si pomalu ale jistě budují královskou pozici mezi běžeckými botami. Mezi jarními modely 2017 najdete novinku Roclite 290, ale také barevné inovace známých kousků Trail Talon 275, Trail Talon 250 nebo Terraclaw 250. Pojďme se jim trochu podívat na zoubek. 

Jako první je dobré zmínit ROCLITE 305 a ROCLITE 290, které se zařadily ke svým starším sourozencům konceptu Roclite. Obě jsou určeny do měkkého terénu, ale zvládnou i přeběhy po asfaltu a pevnějším povrchu vůbec. 70% měkkého povrchu trati můžete doplnit 30% tvrdšího povrchu bez toho, abyste boty ničili. Podrážku totiž mají ze speciální směsi gumy, která by takovou zátěž měla vydržet. 

ROCLITE 290 je méně tlumená bota a doporučujeme ji na běh do nějakých 20 kilometrů. Testovali jsme ji na Zimním běhu přes Kosíř i na našem Ledňáčkovi s Best4Run a musíme říct, že každý, kdo ji obul, ji v zimním terénu ocenil. 

  

Oproti tomu ROCLITE 305 jsou o něco víc tlumené a hodí se na dlouhé běhy a maratony. Ocení je běžci, kteří potřebují větší oporu nohou při běhu.

 

Oba modely mají nový šněrovací systém Adapter Web, který pomáhá nohu v botě optimálně obejmout, a to hlavně v nártové části. Oproti předchozím botám od Inov-8 jsou postavené na středním kopytě Medium. Zatímco dříve si mohli běžci zvolit Precision pro širokou nohu a Standart pro úzkou, nová velikost je takovým optimálním středem. 

  

V novém kabátku se také představily modely Trail Talon 250 a Trail Talon 275, které Inov-8 představil ve svrškové úpravě Chill. Lehký, dobře prodyšný a bezešvý svršek je navržen tak, aby botu při běhu ochlazoval dobrou cirkulací vzduchu. Tenká boční výztuha také pomáhá botu dobře fixovat, ale zároveň jí při běhu poskytuje optimální prostor pro přirozenou práci. 

  

Oblíbený model Inov-8 Terraclaw 250, se kterým jsme se už párkrát stihli seznámit v pořádném bahýnku, se zatím nedočkal velké inovace. Do jarní kolekce Inov-8 zařadili jeho novou barevnou variaci, která se může také pyšnit Chill úpravou. 

Zatímco zimní a jarní novinky zůstavají relativně věrné Inov-8 tak, jak je známe, v polovině letošního roku by měla tahle anglická značka představit nové modely, které v jejich dosavadním botníku udělají menší zemětřesení. Prvních informací o nových kouscích bychom se mohli dočkat už na přelomu prázdnin 2017.