⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Které boty obout na Spartan race?

Boty, které zvládnou bahno, vodu, tvrdý povrch, podrží vás na laně, na kluzkém kmeni stromu a kdo ví, kde ještě. Boty, které nejen nekloužou, ale dokáží se také snadno zbavit bahna a nečistot, které jim uvíznou za zuby. Boty,které s vámi zvádnou extrémní běžecké závody, jako je Spartan Race. Které to jsou? 

Vybrat odolnou botu na překážkový závod  není jenom tak. Měla by být dostatečné úzká, aby nohu podržela a nedala jí možnost sklouznost z podešve ani v bahně nebo prudkém srázu. Zároveň je potřeba najít takovou, která má velmi odolný svršek, který se neprodře, nenatáhne, neroztrhne. Podrážka, která neklouže, ale dá se s ní i skákat nebo šplhat. Co tedy obout? 

Novinka: Craft Spartan RD Pro 

   

Nová oficiální bota Craft Spartan RD Pro je tady. Vyrobili je švédští Craft, kteří jsou od loňska oficálním partnerem celosvětové série Spartan Race. Zaměrili se na dva základní parametry: odolnost na překážkách a rychlý odvod vody. 

Stavěná na výdrž

Boty, se kterými běháte Spartana, často trpí na oděrky a protržení. Craft se na svršku své nové boty postaral o to, aby bylo tohle riziko co nejmenší. Technologie ObstaTech je vlastně takovým žebrovím, které objímá celou nohu na povrchu boty a zvyšuje tak její odolnost při lezení, šplhání a přeskakování. Zároveň tahle výztuha dává noze v botě jistotu a stabilitu.

Pořádná drenáž

Největší bolístkou spartanských bot je vždycky voda. Běžet půl závodu ve čvachtajících botách prostě necheš. Craft proto přišel s technologií, Hydrain, která vodu z boty odvádí rychle a efektivně. Svršek je navíc z rychleschnoucí síťoviny. Díky tomu budete v pohodě i po několikáté vodní překážce. 

 

Grafénový grip Inov-8 Mudclaw G 260

 

Tohle je bota, která si poradí i s pořádným bahnem. Oproti ostatním trailovkám od Inov-8 má Inov-8 Mudclaw G 260 2 zásadní výhody. Agresivní svršek se skládá z relativně širokých špuntů, takže je stabilní i na pevnějších površích. Do podrážky je přimíchán grafén, který zajišťuje její dokonalou přilnavost, zvyšuje odolnost a dodává jí na flexibilitě. Tahle bota je nesmírně responzivní. Dodává se navíc s látkovými návleky, které se postarají o to, abyste doběhli bez větviček, bahna a kamínků v botách. 

 

Rozhodně Inov-8 X-Talon 225

  

Botu, bez které si už Spartan Race nedokážeme představit, je INOV-8 X-TALON 225 nebo nově X-Talon 230. Elegantní bota se šarmatním designem vás dostane na první pohled. A až ji vyzkoušíte, budete vědět, že je to ta pravá. Napnutá na úzkém kopytě Precision nepustí chodidlo na žádné překážce, balistický nylon svršku jí dovolí absolvovat s vámi pěknou řádku závodů. 

Svršek z balistického nylonu

Vcelku nenápadný svršek je tajnou zbraní těchto bot. Balistický nylon, ze kterého je svršek vyroben, doplňuje trojitě vyztužená špička, díky které si neskopnete palec ani za nic. Přestože je prodyšná díky konstrukci jazyku, zaručí vám suchou cestu bez nehod. 

3 druhy kopyt Inov-8
Jestli jste u bot INOV-8 narazili na písmena P, E nebo S, teď nastražte uši. P = Precision neboli úzké kopyto, S=standard - středně široké kopyto vhodné pro vytrvalostní běh, E = endurance, tedy nejširší kopyto.

 

Štíhlá noha? Vyzkoušejte Inov-8 X-Talon 230

  

Nová a pevnější bota, to je X-Talon 230. Svršek se vyznačuje ultra pevností, ale je to bota, která je stavěná na opravdu šíhlé nárty. Pokud je vlastníte, máte vyhráno. 

Ve své kategorii je to bota roku 2018. Na podrážce vás jistí Sticky Grip, svršek kombinuje několik materiálů, které vám pomohou zdolat i těžší překážky. 

Inov-8 X-Talon 260 Ultra S pro širší nárty

 

Bota, se kterou Inov-8 přišli teprve nedávno a která je určená běžcům se širšími nárty. Hodí se nejen na překážkové běhy, ale taky do bahna, do hněsu, do mokrého listí a všude tam, kde si chcete být jistí. Díky grafenu, který je příměsí podrážky, bota perfektně drží, svršek je vybavený kvalitními výztuhami, které nohu udrží na místě a vy se tak nemusíte bát ani ultra závodů.