Sleva 10% pro přihlášené. Kód: ChciBehat (neplatí pro poukazy a Zpětnou zásilku)

Inov-8 Trailfly Ultra G 300 je tu. Proč by vás měla zajímat?

Je tu nová trailovka na dlouhé utraltraily. Jestli jsme byli nadšení z bot, které obsahovaly příměs grafenu, teď je tu úplně nová pěna G-Fly. Obsahuje grafen, je pohodlná a stabilní. A je základem pro novou botu Trailfly. Na trh jde Inov-8 Trailfly Ultra G-300  8. dubna 2021. 

Inov-8 Trailfly Ultra G 300 nová bota na ultratily

Tlumení a komfort jsou bezesporu klíčové a zároveň nejžádanější vlastnosti běžeckých bot. U obutí na ultratrail to platí dvojnásob, protože s přibývajícími kilometry není nad to udržet chodidla v maximálním pohodlí. Při běhu v terénu ale kromě pohodlí potřebujete i maximální stabilitu a schopnost číst terén, aby nedošlo k podvrtnutí, nebo pádu. Proto jsme u TRAILFLY použili patentovanou technologii ADAPTER FLEX - 10mm hluboký zářez ve střední části tlumení, který radikálně zvedá flexibilitu celé boty a tím i její schopnost vnímat terén. Důležitou roli zde hraje i 6 mm drop podporující přirozenou práci chodidla.

Nová bota na ultra

Proč na trh přišla Inov-8 Trailfly Ultra g 300? Proto, abyste měli v čem běhat extrémně dlouhé ultra traily. Takové, ve kterých nechcete řešit potíže, a naopak si chcete užít volnost běhu až do konce. Proto je tahle bota dostatečně tlumená, ale zároveň patří k tomu nejodolnějšímu, co Inov-8 umí vytvořit. 

Inov-8 trailfly Ultra G 300 

Kde se bere supertlumení? 

Trailfly G 300 vychází z myšlenky nejnovější boty Inov-8 Terraultra G 270 (v roce 2022 přejmenovaná na Trailfly G 270). Ta patří k nejširším, které má Inov-8 v ranečku. Zároveň má ale nulový drop, takže je docela náročná na techniku a došlap, resp. nutí vás zvyknout si. Ne všem sedí hned od začátku. Výška pěny (podrážky a mezipodešve) v patě i na špičce je 12 mm. 

Oproti tomu šotolinové Trailroc 280 mají pod patou 20 mm a pod špičkou 12mm, univerzálky Trail Talon 290 11mm na špičce a 19mm na patě. Osmimilimetrový drop je u tlumenějších Inov-8 klasikou. 

Nová Trailfly Ultra G 300 má sice sklon 6 mm, ale pod špičkou najdete 19 mm a pod patou dokonce 25 mm tlumicí pěny. A to je teda něco. Přidejte k tomu 6 mm vložku Boomerang a máte tlumení, o jakém se nám u Inov-8 dosud nesnilo. 

Co je tady vůbec nového? 

Největší inovací je rozhodně pěna G-FLY, kterou tu Inov-8 použil poprvé. Jak už to tak u takových pěn bývá, samozřejmě mají běžci zajistit delší pocit pohodlí na dlouhých bězích, a také vylepšit energetickou návratnost. Která nová pěna ale ne? Zatím jsme ještě neměli tu možnost si boty pořádně oběhat, očekáváme od nich ale jednak větší pohodlí než u ostatních Inov-8, a také delší životnost, kterou podrážce zajišťuje grafen. 

Jakmile botu dostanete do ruky, určitě vás zarazí tvar podrážky. 4 milimetrové špunty tu jsou pro opravdu skvělý grip. Zároveň podrážku brázdí prohlubeň mezi přední částí a patou, která jí má zajistit mnohem větší flexibilitu. 

Inov-8 TrailFly Ultra G 300

Co od ní čekáme? 

Tak od téhle krásky čekáme spoustu lásky. Především proto, že by měla být pohodlná a vydržet dlouho. To znamená spousty šťastných kilometrů. Vypadá to, že to nebude bota, se kterou by chtěli běhat ti, kdo rádi čtou každý kámen v terénu a dávají přednost lehoučkým šlupkám. Tohle bude bota pro ty, kdo se nestydí vzít si na dlouhé traily špičkovou pohodlnou botu se skvělým gripem, pohodlným a pevným usazením nohy a nejlepšími technologiemi. 

Tak co, jdete do toho? Tady je: Inov-8 Trailfly Ultra G 300

 

x

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení