⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Inov-8 Trailfly Ultra G 300 Max je tu. Proč by vás měla zajímat?

Je tu nová trailovka na dlouhé utraltraily. Jestli jsme byli nadšení z bot, které obsahovaly příměs grafenu, teď je tu úplně nová pěna G-Fly. Obsahuje grafen, je pohodlná a stabilní. A je základem pro novou botu Trailfly. Na trh jde Inov-8 Trailfly Ultra G-300 Max 8. dubna 2021. 

Inov-8 Trailfly Ultra G 300 nová bota na ultratily

Tlumení a komfort jsou bezesporu klíčové a zároveň nejžádanější vlastnosti běžeckých bot. U obutí na ultratrail to platí dvojnásob, protože s přibývajícími kilometry není nad to udržet chodidla v maximálním pohodlí. Při běhu v terénu ale kromě pohodlí potřebujete i maximální stabilitu a schopnost číst terén, aby nedošlo k podvrtnutí, nebo pádu. Proto jsme u TRAILFLY použili patentovanou technologii ADAPTER FLEX - 10mm hluboký zářez ve střední části tlumení, který radikálně zvedá flexibilitu celé boty a tím i její schopnost vnímat terén. Důležitou roli zde hraje i 6 mm drop podporující přirozenou práci chodidla.

Nová bota na ultra

Proč na trh přišla Inov-8 Trailfly Ultra G 300 Max? Proto, abyste měli v čem běhat extrémně dlouhé ultra traily. Takové, ve kterých nechcete řešit potíže, a naopak si chcete užít volnost běhu až do konce. Proto je tahle bota dostatečně tlumená, ale zároveň patří k tomu nejodolnějšímu, co Inov-8 umí vytvořit. 

Inov-8 trailfly Ultra G 300 

Kde se bere supertlumení? 

Trailfly G 300 vychází z myšlenky nejnovější boty Inov-8 Terra Ultra G 270 (v roce 2022 přejmenovaná na Trailfly G 270). Ta patří k nejširším, které má Inov-8 v ranečku. Zároveň má ale nulový drop, takže je docela náročná na techniku a došlap, resp. nutí vás zvyknout si. Ne všem sedí hned od začátku. Výška pěny (podrážky a mezipodešve) v patě i na špičce je 12 mm. 

Oproti tomu šotolinové Trailroc 280 mají pod patou 20 mm a pod špičkou 12mm, univerzálky Trail Talon 290 11 mm na špičce a 19 mm na patě. Osmimilimetrový drop je u tlumenějších Inov-8 klasikou. 

Nová Trailfly Ultra G 300 Max má sice sklon 6 mm, ale pod špičkou najdete 19 mm a pod patou dokonce 25 mm tlumicí pěny. A to je teda něco. Přidejte k tomu 6mm vložku Boomerang a máte tlumení, o jakém se nám u Inov-8 dosud nesnilo. 

Co je tady vůbec nového? 

Největší inovací je rozhodně pěna G-FLY, kterou tu Inov-8 použil poprvé. Jak už to tak u takových pěn bývá, samozřejmě mají běžci zajistit delší pocit pohodlí na dlouhých bězích, a také vylepšit energetickou návratnost. Která nová pěna ale ne? Zatím jsme ještě neměli tu možnost si boty pořádně oběhat, očekáváme od nich ale jednak větší pohodlí než u ostatních Inov-8, a také delší životnost, kterou podrážce zajišťuje grafen. 

Jakmile botu dostanete do ruky, určitě vás zarazí tvar podrážky. 4milimetrové špunty tu jsou pro opravdu skvělý grip. Zároveň podrážku brázdí prohlubeň mezi přední částí a patou, která jí má zajistit mnohem větší flexibilitu. 

Inov-8 TrailFly Ultra G 300

Co od ní čekáme? 

Tak od téhle krásky čekáme spoustu lásky. Především proto, že by měla být pohodlná a vydržet dlouho. To znamená spousty šťastných kilometrů. Vypadá to, že to nebude bota, se kterou by chtěli běhat ti, kdo rádi čtou každý kámen v terénu a dávají přednost lehoučkým šlupkám. Tohle bude bota pro ty, kdo se nestydí vzít si na dlouhé traily špičkovou pohodlnou botu se skvělým gripem, pohodlným a pevným usazením nohy a nejlepšími technologiemi. 

Tak co, jdete do toho? Tady je: Inov-8 Trailfly Ultra G 300 Max