⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

LH 24 ne/pokořená - report Kristýny Skupieňové

1 hora a 1 den. 24 hodin a 1 okruh = 11,4km, 764 m převýšení. O čem je řeč? Legendární závod LH 24 - zimní extrémní závod, který posílá závodníky na Lysou Horu a prověřuje jejich výdrž. Vyhrává ten, kdo ji pokoří nejvíckrát. Jak si závod letos užila

1 hora a 1 den. 24 hodin a 1 okruh = 11,4km, 764 m převýšení. O čem je řeč? Legendární závod LH 24 - zimní extrémní závod, který posílá závodníky na Lysou Horu a prověřuje jejich výdrž. Vyhrává ten, kdo ji pokoří nejvíckrát. Jak si závod letos užila Kristýna Skupieňová? Přečtěte si originální report. 

Pokud chcete, prožijete na tomhle závodě každou minutu, každou sekundu, pohltí vás to. A přesně to jsem chtěla…vypnout, zmizet na 1 den v okruhu přítomných událostí a neřešit nic jen chodit, běžet. Letos poprvé, při mé 5. účasti, mě překvapilo úplně něco jiného než počasí, chvilkové nevolnosti, křečové nohy, stávka hlavy nebo počasí. Na to jsem byla připravená z předchozích ročníků, zažila jsem si na těch okruzích, kde, co. Letos to ale bylo jiné. Vlastní tělo mě nepustilo dál než do 6. okruhu a po 13 hodinách jsem se Lysé hoře poklonila.

Na trase jsme všichni od začátku lítali okruhy v parádních časech. Krize prvních dvou kol jsem přečkala a začalo mě to bavit, jen vazy kolem levého kolene to bavit zrovna asi přestalo. Nedokázala jsem konkurovat skvělým holkám, a pak už jsem si nedokázala představit ani to kroužení už jen tak na počet kol. Mezi 5. a 6. kolem pauza, sprcha, jídlo a vyrazila jsem. Cestou nahoru jsem se namlsala, dolů jsem polykala jen hořkost bolest.

I tak to pro mě byl zážitek. Zase trochu jiný, další lekce. Byl to opravdu rychlý závod a těší mě, že ta síla a rychlost ve mně je a je na čem stavět. A ano, ve skrytu duše jsem si myslela na osobní rekordík v počtu kol. Když jsem každý ročník navyšovala, tak proč by to mělo být letos jinak, že? Rekordík padl, ale z druhé strany. Méně kol jsem neurazila ani na svém prvním závodě.

Co jsem se ale na letošní LH 24 naučila? Ne vždy se hodí jít za hranu bolesti, věřte mi, zkusila jsem to. Snad někdy těch vysněných 10 kol padne, zatím mám rekord 9,5. Nebo že by štafeta? Kdo ví.