⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Jak správně poskládat nepromokavou bundu a neponičit membránu?

Pořídili jste si konečně pořádnou běžeckou bundu s membránou a teď přemýšlíte, jak o ni pečovat? Pojďme si říct pár tipů, jak o bundu pečovat tak, aby vydržela opravdu dlouho. Ukážeme si taky, jak ji správně poskládat tak, aby se membrána neničila a bunda zabírala co nejméně místa v běžecké vestě nebo batůžku. 

Jak pečovat o nepromokavou bundu? 

Skladování

Nepromokavou bundu vždycky skladujte suchou, dobře vyvětranou a zbavenou jehličí nebo kamínků, které se do jejích záhybů mohly dostat během závodu nebo běhu. Pokud můžete nechejte ji volně viset na ramínku nebo na věšáku. 

Praní

Nepromokavou bundu perte jen co nejméně. Pokud už se do praní pustíte, vždy si pečlivě zkontrolujte štítek výrobce a perte maximálně na takovou teplotu, jaká je na něm uvedeno. Doporučujeme ruční praní a ve vhodných pracích prostředcích, které jsou určené na sportovní oblečení. Můžete použít i impregnační prací prostředek Ademn. 

Impregnace

Kdy impregnovat nepromokavou bundu? Jednoduše ve chvíli, kdy ztrácí svoje voděodolné vlastnosti. Funkční vrstvy bundy mohou být narušeny mechanickým poškozením (natrhnutí nebo poškrábání), ale dobře jim nedělá ani znečištění nebo mastnota. 

Udělejte si malý test voděodolnosti. Položte bundu na rovné místo a nastříkejte na ni vodu z rozprašovače. Pokud na ní zůstanou celé kapky, které se nevsakují, můžete s impregnací ještě počkat. Pokud ale bunda kapky vsakuje a nestékají po jejím povrchu, je čas bundu naimpregnovat speciálním přípravkem na impregnaci textilu. 

Při impregnaci musí být bunda suchá a čistá. Impregnace se nanáší na celý povrch ze vzdálenosti 10-15 cm a nechá se pořádně zaschnout. 

Jak správně poskládat nepromokavou bundu? 

Jestli chcete ušetřit co nejvíc místa a bundu poskládat tak, aby se zbytečně neničila, naučte se tenhle jednoduchý způsob skládání. Postará se o to, aby se membrána zbytečně neničila a bunda vám vydržela co nejdéle. 

  1. Rozložte bundu na rovný povrch zipem nahoru. 
  2. Přeložte rukávy na hrudní část bundy. 
  3. Levou i pravou polovinu bundy přeložte směrem do středu k zipu. 
  4. Celou bundu složte na polovinu směrem od spodního lemu ke kapuci. 
  5. Přeložte bundu ještě jednou stejným směrem. 
  6. Vsuňte celou poskládanou bundu do kapuce a máte hotovo.