⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Testujeme: Salomon Genesis - Andula v běhu

Salomon letos na trh uvedl novinku Salomon Genesis. Botu na běhání v horách, která je dynamická, má skvělou energetickou návratnost a je určená těm, kdo v horách hledají hlavně radost a dobrodružství. Na první pohled vypadá skvěle, ale jak se v ní běhá? Na zoubek se jí podívala naše ambassadorka Andula v běhu a tady je její recenze nových trailových bot Salomon Genesis. 

Salomon Genesis Test Andula v behu (1)

Pokud mám být naprosto upřímná, tak se mi do značky Salomon co se běžeckých bot týče dvakrát nechtělo. Mluví z toho zkušenost z předchozích let. Asi 4 roky zpátky jsem si koupila právě běžecké boty od Salomon a po dvou bězích šly z domu. Pro mě tvrdší, úzká bota, která neposkytovala příliš komfort. Hodně se mi v ní potila i noha a prostě jsme si spolu úplně nesedly.  4 roky jsou ale dlouhá doba a bylo by fér jim dát možnost si svoji reputaci u mě napravit. Když mi v Best4Run nabídli otestovat nové trailovky Salomon Genesis kývla jsem. Už na první pohled musím říct, že co se vzhledu a provedení týče, tak dokáží zaujmout, ale na to to neběhá! První běh řekne své. Jdu na to. Mám naplánovanou trasu 12 km s převýšením 330 m a rovnou se slušným terénem.


Použité technologie: Tlumení Energy Foam | neklouzavá podrážka All-Terrain ContaGrip | vnitřní stélka Active Chassis | šnerování QuickLace | 34 % z recyklovaných materiálů


 Salomon Genesis Test Andula v behu (3)

Obouvám se a vybíhám. Musím říct, že jsem se ze začátku na botu hodně soustředila a čekala jsem co se bude dít. Mám za sebou 5 km a musím uznat, že zatím je vše v pohodě a přistihla jsem sama sebe, že na boty chvílemi zapomínám což je dobré znamení. Nějáký ufuňený kopec nahoru a rychlý v nestabilním terénu dolů. Fajn! Tlumené tak akorát, abyste stíhali při došlapu číst terén.

 

Vzorek dostatečný a pěkně drží. Místy bylo bláto a místy naplavený písek a hlína. Běželo se skvěle. Co musím říci, tak mě u Salomon baví systém „tkaniček“. Jednoduše si lanko jen stáhnete zaaretujete a schováte do kapsičky, která je na jazyku boty. Za mě velká výhoda hlavně v prostředí lesa, kde jsou popadané větvě.

Salomon Genesis Test Andula v behu (5)

Celkový dojem co se provedení boty týče je za mě fajn. Co bych možná řekla, tak že boty Salomon jsou za mě o chlup užší, ale tady zase záleží na modelu a značce. Taky určitě vybírejte velikost podle centimetrů a ne podle finálního čísla na botě. Tady jsem udělala chybu a vzala si bohužel 40, ale ta je u Salomonu menší než u Mizuna. Moje čtyřicítka u Mizuna má 25,5 cm, kdežto čtyřicítka u Salomon jen 25 cm. Pociťovala jsem to z kopce, kdy mi prsty narážely do špiček, takže vyměním velikost a můžu drandit po kopcích.

O botách Salomon Genesis

  • Hmotnost: 269 g
  • Tlumení v patě: 34 mm
  • Tlumení ve špičce: 26 mm
  • Drop: 8 mm
  • Vzorek: 4,5 mm
  • Určení: hory, šotolina, lesní cesty
  • Vhodné pro: začátečníky i pokročilé běžce, vhodné i na lehkou turistiku