⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Novinky Inov-8 Podzim 2017

Podzim je prostě trailové období, takže se vždycky s prvním listím těšíme na podzimní várku novinek od Inov-8. Letos nás potěší především Trailroc 285 a 270 nebo nové barvy už známých kousků.

Podzim se nezadržitelně blíží a za pár dní už budeme mít v prodejně podzimní modely britské značky Inov-8. Na některé z nich se už opravdu těšíme, tak se s námi pojďte podívat, co nás čeká. Přibudou třeba nové parkové boty ParkClaw 275 s goretexem i bez něj, Roclite 325, a hlavně dlouho očekávaný koncept TrailRoc. 

TrailRoc 275 a 285 má šanci stát se opravdovým hitem

 

V polovině léta k nám putují britské novinky Inov-8. Mezi nimi asi nejvíc vyniká návrat legendárního modelu TrailRoc, tentokrát ve verzi 275 a 285. Kdybychom nakoukli do historie, zjistili bychom, že TrailRoc 255 byl revolučním modelem, který ve své době nechal daleko za sebou ostatní trailovky. Lehká bezešvá bota na dlouhé běhy se teď vrací v gramáži 285 gramů s 8 mm dropem a 270 gramů se 4 mm dropem. 

Jaké je určení této boty? Tak především na dlouhé běhy ve skalnatém nebo jinak obtížném terénu, na dlouhých trailech, po lesních a polních cestách. Největší devizou boty je totiž opravdu kvalitní grip, o který se stará výživná TRI-C podrážka. Univerzálnost boty však tkví v tom, že ji můžete směle proběhnout i po asfaltu. Nejčastěji tedy v případech, kdy cesta vede přes město na trailové stezky. 

Další novinkou této boty je zpevnění paty, kterou zvenčí obepíná výztuha z 3D tisku. Ta podrží nohu v patní části a poskytne jí dostatek opory na dlouhých a technicky náročných bězích. TrailRoc 285 a TrailRoc 270 jsou univerzální modely, do kterých Inov-8 vlkládá velké naděje na nadcházející sezónu. Oblibou by se mohly zařadit vedle našich nejprodávanějších Trail Talon 250 a 275. 

Novinka do města i do parku ParkClaw 275

 

Inov-8 považujeme za bezkonkurenční boty do terénu. Jejich koncepty jsou stavěné na různé druhy chodidel, využívají relativně nízký drop a dopřávají běžci opravdu perfektní zážitek z běhu. O netradičním designu ani nemluvě. Teď se s těmito přednostmi pouští Inov-8 i více do města. 

Zatímco na trailové běhy má Inov-8 v nabídce řadu modelů, na zpevněné cesty a do města zatím nabízeli víceméně jen RoadClaw. Na pomezí běhu po asfaltu a v měkkém terénu pak stály Trail Talony a vedle nich se letos nově zařadí nové ParkClaw 275. 

Nové boty mají 8 mm drop, který nabízí pohodlí i na pevných tratích. Váží 275 gramů, což je ostatně evidentní i z názvu. Na trhu bude ve dvou provedeních - klasickém a s goretexem. U bot do parku a do města pro goretex zatím nevidíme příliš široké uplatnění, ale své fanoušky si nejspíš najde. 

Mezipodešev Powerflow+ nabídne lepší absorpci nárazu a větší energetickou návratnost, podrážka s nízkými širokými špunty bude dobře sedět na pevném povrchu i v jemném blátíčku nebo na štěrku. Máme v plánu si tuhle botu docela oblíbit. 

Nejoblíbenější modely v nových barvách

 

Kromě novinek tu máme také pár starých známých modelů, které přijdou v nových barvách. Zatímco jarní a letní sezóna nabídla chill úpravu vybraných modelů, které však svou barevností nezaujaly každého, podzim a zima budou u Inov-8 barevně mnohem zajímavější. Čeká nás nové barevné provedení Trail Talon 275 i 250, Roclite 305 nebo hřebových Arctic Talon. Dorazit by měly i modely Roclite 325 GTX, které se nemusíte bát vzít ani na túru do hor.