⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Nové kompresky CEP NEON: colour up your run

Wow! Tak tyhle se povedly. Nová řada kompresních podkolenek od CEP dorazila v epesních neonových barvách, díky kterým budete skvěle vidět. Mimo jiné je to taky skvělá motivace doběhnout dál a rychleji. Jdete do toho? 

cep-banner-laufen-compression-neon-socks

Od začátku až do konce se tyhle podkolenky postarají o pohodlí a stabilitu svalů při běhu.

Proč je komprese dobrá pro běžce? 

Medicínská komprese, kterou CEP používá se od běžných "stahovaček" liší tím, že je stupňovaná a otvírá se směrem k srdci. Tyhle kompresky se nevybírají podle délky chodidla, ale podle obvodu lýtka, aby byla komprese opravdu optimální. 

  • pomáhájí zlepšit cirkulaci krve,
  • stabilizují svaly při běhu, 
  • předchází otlakům a puchýřům díky ideálnímu střihu a sešikmeným malíčkovým hranám, 
  • zrychlují svalovou regeneraci. 

CEP Neon kompresní podkolenky neonově modré Best4Run CEP Neon kompresní podkolenky neonově růžové Best4Run   CEP Neon kompresní podkolenky neonově žluté Best4Run

Anatomicky tvarované podkolenky jsou ideálním společníkem nejen na dlouhé běhy včetně maratonských vzdáleností. Oblíbili jsme si je na kolo, na turistiku, do fitka, na volejbal i florbal, na cestování letadlem nebo autem i na regeneraci po náročných sportech a výkonech. Pomáhají proti pocitu těžkých nohou i při bolestech žil. Rychleji regenerují unavené nohy. Jsou příjemné na nošení, bezešvé, no a teď taky parádně neonové. 

Jak to funguje? 

Medicínská komprese

Německá firma medi., která kompresky CEP vyrábí má široké zkušenosti s medicínskými a podpůrnými pomůckami. Know-how nasbírané během let promítá i do sportovních produktů, jako jsou ponožky, podkolenky, návleky, sportovní bandáže nebo sportovní oblečení. Díky kompresi jsou i vrcholoví sportovci výkonnější. Jejich svaly rychleji regenerují, jsou lépe okysličené a stabilizované. Platí to u podkolenek, šortek i elasťáků. 

Odvod potu

Materiály, ze kterých jsou kompresky vyrobené, jsou pečlivě navržené (a taky otestované) tak, aby dobře odváděly pot. Na chodidlech, na holeních i lýtkách. V horkých dnech se starají o to, abyste neběhali v propocených ponožkách, v chladných zase o to, abyste měli achillovky, kotníky i lýtka v ideálním tepelném komfortu. 

Ideální běžecký střih

Žádné rolování ani shrnování. A tím pádem ani žádné otlaky a puchýře. Kompresní podkolenky  CEP jsou anatomicky tvarované tak, aby na chodidle příjemně seděly. Díky zkosené malíčkové hraně nezabírají v botách žádné místo navíc. Mají tak mírně vyztuženou oblast achillovky a špiček pro lepší odvod potu i pro podporu citlivých partií. Skvěle sedí také těm, kdo mívají problémy s oslabenými kotníky. Umí prostě podržet. 

 109572342_3461362837207036_1502045473753269081_o

 Jak používat kompresky? 

Kompresky se dají nosit při běhu (sportu) nebo po něm. Při běhu stabilizují svaly, chrání kotníky a achillovky, dodávají jim oporu a pomáhají proti prochladnutí. Stačí je obléct před během a vyrazit. Na nohách je můžete mít po celou dobu, a dokonce i po doběhu. Zvládnou s vámi maraton, LH24, Horskou výzvu i výklus za barákem. 

Dají se ale také nosit po tréninku. V tu chvíli je jejich hlavní funkce regenerační, pomáhají rychleji svaly dostat do normálu, zlepšují cirkulaci krve a pomáhají proti pocitu unavených nohou. Stačí je obléct po doběhu a nosit tak dlouho, jak vám to bude pohodlné. 

Oblékat kompresky může být možná trochu oříšek, proto doporučujeme článek Proč milujeme kompresky, kde najdete i videonávod. 

Další vychytávky od CEP

CEP Běžecké šortky Best4Run  CEP WingTech běžecké tričko CEP kompresní 3/4 kalhoty na běh Best4Run