⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Saucony Triumph Iso vítězem Runner's World

Runner´s World Magazine letos na jaře opět vyhlásili výběr těch nejzajímavějších bot na jaro a léto 2019. Testovací běžci se soustředili na tlumení, flexibilitu, váhu, ale také na prodyšnost. Vítěz? Saucony Triumph ISO 5. A víte co? Ani nás to nepřekvapuje. 

 

Pravidelné žebříky a testování bot z nových kolekcí patří k oblíbeným kratochvílím redaktorů. V Runner´s World to berou opravdu vážně. Více než  200 běžců různých schopností a zkušeností testuje boty, sleduje, jak jsou prodyšné, jak jsou pohodlné, jestli jsou dostatečně flexibilní, kolik váží, jaké mají tlumení. V laboratoři se navíc testují v obtížných podmínkách. Výsledkem je 19 bot, které testovací běžci ve spolupráci s redakcí vybrali jako nejlepší. Najdete tu modely od Nike, Hoka, Asics, Saucony, On Running i Salomon. Pomyslným vítězem se však letos na jaře stal model Saucony Triumph ISO 5.

Co o něm říkají v Runner´s World? 

 

"Tahle bota vás donutí uvažovat o tom, že byste prodali svou postel a spali ve stoje. To všechno díky komfortu, který nabízí." Richard Clarke-Williams, testovací běžec. 

 

V Saucony se u tohohle modelu vykašlali na neustálou honbu za snižováním váhy boty, ale zaměřili se na dokonalý komfort a na to, aby každá jednotlivá součást boty dávala dohromady jedinečný celek. Mezipodešev je tlumená pěnou Everun, jazyk je měkký a pěkně přilnavý, patní část příjemně obejme patu, svršek přilne k noze jako ponožka, běh je přes vysoké tlumení dostatečně responzivní. 

Saucony Triumph ISO 5 Saucony Triumph ISO 5

Co o něm říkáme my? 

Saucony se nám osvědčily pro své pohodlí, příjemnou šířku boty a lehkost, kterou botám dodává pěnové tlumení. Saucony Triumph ISO jsme v loňském roce objednali poprvé, abychom měli skladem alternativu velmi pohodlné boty i pro běžce, kteří jsou vysocí, mají vyšší váhu nebo hledají botu, která by je podržela i při problémech s klouby, po operaci kolen a podobně. Začínali jsme s pánskou verzí. 

Parametry: váha 283 gramů| drop 8 mm | tlumení: Everun | určení: dlouhé silniční běhy

Když k nám občas přišel běžec, který měl širokou nohu, hledal vysoký komfort a tlumení (často patřil mezi začátečníky), zjistili jsme, že model Triumph padne většině těchto běžců. Díky jemnému svršku je bota nikde netlačila, přizpůsobila se a při došlapu poskytovala až překvapivě dobré tlumení bez toho, aby to byla bota tak zvaně líná. 

 

Letos jsme proto doobjednali i dámskou verzi a vítězství tohoto modelu v britském Runner´s World Editor´s Choice nám jenom potvrdilo, že jde o skvělou botu. Saucony ovšem sbírají vavříny i na své domácí půdě. V USA ve stejném žebříčku zvítězil trailový model Saucony Peregrine ISO. Čtrnáct dní před vyhlášením vítězů jsme ho naskladnili na náš sklad.