⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

TEST: Saucony Kinvara 11 lehká bota na nohou orienťačky

Saucony Kinvara 11. Lehká a rychlá bota. Dokonce velmi lehká. Něco málo nad 20 deka, prodyšný svršek, tlumicí technologie Everun. Ne nadarmo patří k nejoblíbenějším tréninkovkám se středním tlumením u nás. Není to žádná robustní, líná a těžká bota. Je to spíš takový kolibřík, ve kterém si Saucony už více než 10 let úspěšně testují nejnovější technologie. V Saucony Kinvara v minulých měsících běhala Vendula Horčičková, naše repre v orientačním běhu, která se aktuálně chystá na MS 2021, které proběhne v Česku. Jak se jí běhá v Saucony Kinvara

Screenshot_51

 

Loni na podzim jsem v Best4Run pořídila celou sadu nových bot. Po pár měsících běhání v nich už můžu spolehlivě napsat, co na ně v tréninku říkám. Jedny z nich jsou moje oblíbené Inov-8 Roclite 290, bez kterých už si ani svůj zimní trénink neumím představit. O nich už bylo řečeno tolik, že netřeba opakovat superlativy. Ostatně moje recenze je tady. Tentokrát se vrhnu na zhodnocení bot Saucony Kinvara 11.

 

O Saucony Kinvara 11

44129_saucony-kinvara-11-bezecke-silnicni-boty-panske 41336_saucony-kinvara-11-w-279190-s10551-45
Váha 220 gramů
Výška tlumení 25 mm
Drop  4 00
Určení Trénink
Povrch Silnice
Došlap Neutrál

 

Nejužší bota od Saucony

Saucony jsem měla už delší dobu v merku. Líbily se mi možnosti výběru z hodně typů bot a také solidní tlumení vhodné na delší běhy a zároveň malý rozdíl mezi patou a špičkou, což mi vyhovuje. Navíc Saucony chválilo hodně mých kamarádů běžců. Jenže když jsem přišla na prodejnu a zkoušela jsem si několikatery Saucony, měla jsem stále ten samý a pro mě typický problém – boty mi byly moc široké. Opravdu jsou Saucony značka jen pro lidi s širokými chodidly? Ve většině případů ano, je tu ale určitě jedna výjimka. A tou je právě bota Kinvara 11.

Zdeněk mi ji doporučil, když jsem sháněla objemovou botu na asfalt. Na takové ty delší běhy v zimně, když je tma a nechce se mi s čelovkou do lesa. Nebo na lehké regenerační klusy kolem domu jen na protřepání noh po těžkém tréninku.

Nejprve jsem se zdráhala boty po předchozí zkušenosti vůbec zkoušet. „Nejsou moc široké?“, ptala jsem se. Ale pak jsem si řekla, za zkoušku nic nedám. První dojem z boty byl „papučka“. Opravdu velmi příjemně padnoucí měkká bota a navíc neskutečně lehká! Až jsem se bála, jestli něco vydrží. Další obavou bylo na mě poměrně velké tlumení. Jenže díky nízkému dropu jsem neměla pocit, že bych měla na noze něco navíc. Nadto jsem opravdu neměla dojem, že bych v botě nějak na šířku plavala, naopak mi velmi pěkně seděla. Bota byl zkrátka přesně taková, jakou jsem potřebovala.

Saucony Kinvara 11

Tréninková bota pro zkušenější běžce

Po téměř půl roce běhání a asi 300 kilometrech jsem s botou stále spokojená. Splnila se vlastně všechna má očekávání. Noha si v ní odpočine a při dlouhých bězích na asfaltu nedostává zbytečně zabrat. Zároveň jsou boty lehké, takže má člověk pocit, jakoby na noze ani nic moc neměl.

Podrážka je koncipovaná primárně na asfalt, případně na zpevněné cesty. Na mokrém asfaltu bota nedrží moc dobře, obzvlášť pozor na přechodech. Teď na mém soustředění v Keni dostává podrážka celkem zabrat, ale není to na ní, až na typický červený prach, moc vidět.

Také materiál bot je kvalitní. Vevnitř bot jsem nezaznamenala žádnou změnu, odřeniny nebo puchýř jsem z bot nikdy neměla. I svršek bot se zdá být odolný, a kromě zmíněného zašpinění od keňského prachu zatím drží bez jakýchkoliv oděrek.

 Saucony Kinvara 11

Testovací běžec: Vendula Horčičková

Sport: orientační běh

Velikost boty: 4,5 UK

Kilometrů za rok: 3800