⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Hoka One One - Jak vybrat ty správné?

Tři věci pohání boty od Hoka One One dopředu. Tlumení v mezipodešvi, plát nazvaný Meta-Rocker, který přenáší energii napříč botou a vstříc rychlejšímu odrazu, aktivní usazení nohy v botě, které běžcům dovolí nemyslet na došlap, ale prostě běžet. Hoka One One je značka, která se vymyká běžnému chápání běžeckých bot. Díky tomu nesedí všem, ale komu padne, málokdy se poohlíží po jiné botě. Jestli je Hoka to, po čem teď koukáte, pojďme se společně podívat na to, jak vybrat ten správný model. 

V čem je Hoka One One jiná než ostatní boty? 

Technologie. Co jiného taky? Hoka One One leží na srdci jedna věc - udělat běh snažší. Využít maximum energie k pohybu vpřed. Proto také mají kolébkovou konstrukci, která běžce nutí došlapovat na střed a špičku chodidla, mírně zvyšovat náklon a zrychlovat. 

2020-06-04-HOKA-F20-M-Clifton 7-Ventura-15

Hoka One One je právě svým kolébkovým došlapem velmi specifická a nesedí každému. Běžci, kteří došlapují na přední část chodidla, se v ní budou cítit pohodlně a pomůže jim podpořit jejich přirozený došlap. Pro ty, kdo došlapují na patu však bude Hoka One One příliš nestabilní a nebudou se v ní cítit komfortně. To je potřeba mít na paměti. 

 

Tlumená mezipodešev

Hoka One One je synonymem pro vysoké tlumení. Mohlo by se zdát, že je to bota pro ty, kdo nehledají rychlost, ale pohodlí. Naštěstí se v případě téhle značky povedlo skloubit obojí. Bota je dost pohodlná i pro začátečníky nebo běžce, kteří mají problémy s koleny nebo kotníky, zároveň ale neurazí nikoho, kdo hledá rychlou a lehkou botu na závody. 

Meta-Rocker geometrie boty

Geometrie boty je na první pohled patrná. Kombinace dropu, výšky mezipodešve a zvenudtí špičky a paty z Hoka One One dělá botu, která vás nutí došlapovat na špičky a perfektně využívat energii při běhu. 

Aktivní usazení chodidla 

Jakmile do boty vklouznete, ucítíte, že se vám kolem chodidla obepnula jako ponožka. Pata a špička neleží na povrchu vložky, ale pěkně se usadí do tvarované podložky, aby vám mohly poskytnout co největší oporu a jistotu při běhu. Hoka One One je přirovnává k sedačce v závodním autě. 

J-Frame - podrážka pro větší stabilitu 

Výztuha podrážky ve tvaru písmene J, kterou najdete pod patou a na vnitřní straně chodidla, má za úkol efektivně podepřít nohu při došlapu, zabárnit podklouznutí a zajistit větší jistotu nohy v botě. 

Modely běžeckých bot Hoka One One

Tak fajn, technologie bychom jakž takž měli. Teď se pojďme podívat na to, jaké modely jsou k dispozici. Hoka své modely dělí do tří řad - Glide, Fly a Sky.

Hoke One One řada Glide

Hoka One One Clifton 7 Wide Best4Run Běžecká Speciálka

Vysoké tlumení silničních bot. Nabízí pohodlí a hodí se i pro začátečníky. 

Hoke One One řada Fly

2020-02-27-HOKA-F20-M-Elevon 2-EchoPark-1_1

Nižší tlumení, nižší váha, rychlejší boty na závody a rychlé tréninky. 

Hoka One One Řada Sky

Hoka One One Speedgoat Best4Run Běžecká Speciálka

Trailovky s relativně vysokým tlumením a skvělou přilnavostí k povrchu. Výkonné běžecké boty do terénu. 

Hoka One One řada CarbonX

Hoka One One Carbon X Carbon Rocket Best4Run běžecká speciálka

Prémiové skrývající karbonový plát pro extra rychlé běhání na krátkých tratích. 

Chci běhat silnici

Naše nejprodávanější boty na silnici jsou Hoka One Clifton. Jsou dostupné ve dvou verzích - široké a klasické, takže si vyberou obě spektra běžců. Hoka One One je obecně spíš užší, takže modely označené WIDE se budou hodit těm, kdo hledají botu pro širší nárty. Clifton je bota s příjemným tlumením, které není nijak přehnané. Hodí se pro začátečníky i pro ty, kdo mají trochu naběhání. Nový zážitek z běžeckých bot je zaručen díky kolébkové konstrukci a extra lehké pěně. 

Nejtlumenější botou u Hoka One One je Bondi. Modely Bondi jsme většinou doporučovali těm, kdo mají vyšší váhu, mají problémy s klouby, jsou po operaci pohybového aparátu. Pro klasické běžce už je tahle bota hodně tlumená a kdo chce opravdu běhat, sáhne po něčem méně tlumeném. Bondi se ale hodí i těm, kdo se chtějí víc hýbat a začít třeba jen chodit v pohodlných botách. 

Pronační model Hoka One One Arahi budou sedět těm, kdo hledají mírnou podporu a středně vysoké tlumení. U Hoka One One znamená i středně vysoké tlumení docela dost, ale tyhle boty jsou docela minimalistické. Jedny z nejpříjemnějších pronaček, jaké jsme měli. 

Chci běhat terén

Univerzální model Hoka One One Challenger je kombinací silniční boty a trailovky. Hodí se na pevné povrchy, ale díky vychytané podrážace nebude klouzat ani na mokré trávě nebo v mírném terénu. Nemá sice grip do bahna a sněhu, ale jinak je to velmi příjemná univerzálka s vysokým tlumením. 

Kdo hledá pořádný grip, pro toho jsou Hoka One One Speedgoat. Rafinovaně umístěné vysoké špunty se starají o perfektní přilnavost, mají nižší tlumení a často nesou běžce k vítězství na velkých horských závodech. 

Chci závodit

Tak v tom případě si zamilujete Hoka One One Carbon X. Luxusně rychlá, nenechá vás zahálet. Uvidíte, že zrychlíte na kilometru a že se vám nebude chtít běhat pomalu. Limitka, která nadchne závodníky a ty, kdo chtějí létat. Uvnitř boty je karbonový plát, díky kterému je bota nepoddajná, ale který nese energii z došlapu a pohání vás kupředu. Tohle musíte zažít.