⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Test: Saucony Freedom Iso

Saucony Freedom ISO jsou boty, které nás už nějakou dobu nesmírně baví. Jaké to je, když je obuje triatlonista? Filip Lužný testoval 1. verzi Saucony Freedom ISO.

Posledních čtrnáct dnů jsem měl možnost testovat novinku od Saucony Freedom ISO. Jelikož už se naplno rozjela sezóna, bylo těžké, vzhledem ke skladbě tréninků, najít prostor pro kvalitní testování. Testoval jsem je třikrát. Poprvé v běžecké speciálce, po závodě a i na klasickém výběhu. 

 

První obutí v běžecké speciálce Best4Run a musím říct, že mi sedly jako by byly vyrobeny přesně na moji nohu. Pocitově jsou opravdu lehké a při obutí jsou krásně měkké a pohodlné. Připadal jsem si jako v perfektních běžeckých "papučkách". No nic, balím boty do krabice a jedu domů. Ještě jedna poznámka, velikost jsem musel volit o jedno číslo větší něž obvykle (vel.44). 

O Saucony Freedom Iso
Nový model Saucony, který je vhodný pro objemový trénink na pevném povrchu. Bota je vybavená mezipodešví EVERUN, která opravdu velmi dobře vrací energii při odrazu a nenechá vás v klidu. Ultralehký svršek z prodyšné síťoviny ISOFIT, podrážka CrystalRubber pro vysokou odolnost i na kluzkém povrchu. 
4 mm drop | neutrální došlap | mezipodešev EVERUN | svršek ISOFIT | podrážka CrystalRubber | hmotnost 255 gramů

Při druhém obutí jsem boty vzal na výklus po závodě, na kterém jsem si úplně odvařil lýtka a celkově byl dost mrtvý. Vybíhám a mám pocit jako by mi tlumení boty bralo všechnu energii a já vůbec neběžel vpřed, ale pořád se v botě cítím jako v bavlnce. Běh rychle ukončuji s pocitem, že jestli jsem měl jít dnes běhat, tak tyhle boty byly nejlepší volba. Tlumení je opravdu perfektní a na moje zničené nohy byly opravdu skvělé. Při druhém pokusu jsem s botami byl spokojený, ale věděl jsem, že je v nich více.

  

Takže třetí běh už se cítím dobře a vybíhám na tempový běh. Musím říct, že bota má skvělou odezvu na odraz a jsem opravdu spokojený i když jsem teď zvyklý spíše na méně tlumené boty a volil bych je spíše na delší objemové tréninky něž pro tempo.

Shrnutí: pohodlná bota pro hltače kilometrů

Saucony Freedom ISO bych rozhodně doporučil začátečníkům a hltačům kilometrů, kteří pro své běhy volí asfalt či zpevněné cesty. Botě bych vytknul dvě věci - ta první je vysoká cena a druhá je menší tuhost bot - pokud v botě často ostře měním směr, necítím 100 % oporu a musím být více opatrný při došlapu