⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Test: Salomon Sonic Pro 2

Salomon je sice průkopníkem trailového běhu, ale sem tam úspěšně zabrousí i do silniček. Jejich lehoučký a designově velmi povedený kousek Salomon Sonic Pro 2 testovala Katka Müllerová. Jak to dopadlo? 

Už delší dobu jsem přemýšlela o koupi bot značky Salomon, konkrétně boty Salomon Sonic Pro 2, ale měla jsem jisté pochyby, neboť každý asi ví, že značka Salomon je specializována spíše na trailové boty a tohle byly jejich oficiálně první silniční běžecké boty. Nicméně musím uznat, že i tento model silničních bot se povedl!

Boty Salomon Sonic pro 2 mi padly do oka hned při příchodu do obchodu Best4run. Zaujaly mě především tou barvou – krásná zářivá červená barva, která hned upoutala mou pozornost.

Lehkost boty

  

Za pozornost stojí lehkost boty - váží pouhých 190g, jsou lehoučké a v ruce je skoro necítíte. Rozhodně bych boty zařadila kategorie pro rychlé tempové běhy či delší závody.

Tlumení

Co se týče tlumení (drop 8mm), není nejhorší, přijde mi, že bota nutí pro došlap na špičky, což je pro mé rychlejší běhy vyhovující. Při delším běhu, kdy na špičkách nevydržím a přejdu na došlap celého chodidla, bota stále výborně tlumí. 

Svršek

Svršek je zkonstruován z pevného materiálu, který mě překvapil, neboť na to nejsem u silničních bot zvyklá. Díky tomu je bota tužší a nepůsobí při běhu tak ladně a svižně, jako u jiných silničních bot. Nicméně díky této technologii jsou boty vhodné i do terénu, takže se nemusím držet jen silnic, ale mohu vběhnout i na nějaké polní cesty či do lesa.

Nadchla mě i prodyšnost boty, zatím jsem tak vzdušné boty neměla a určitě se budou hodit na maraton, kdy bude prodyšnost opravdu potřeba.

Tvar boty

  

Bota perfektně sedí, pata je krásně obepnutá, ale co mi udělalo velkou radost, je hodně místa v oblasti prstů. Ocení to zejména ti, co běhají v kompresních ponožkách, které mají v oblasti prstů více látky a díky širší přední části boty nemám odřené malíčky. Konstrukce jazyka obepíná celý nárt a díky tomu boty dobře padnou. 

Celkový dojem

Myslím si, že boty obstály na výbornou. V těchto kráskách mám naběháno necelých 100km a zatím na nich nejde vidět sebemenší opotřebení. Jsou pohodlné, lehoučké, krásně obepnou nohu, jsou prodyšné, ale hlavně - na noze vypadají skvěle. :)