⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Mizuno Wave Sky - konečně bota pro těžší běžce

Vysocí a těžší běžci to nemají jednoduché. Většinou potřebují pořádné boty s dobrým tlumením, zároveň ale chtějí běhat lehce a bez zbytečné zátěže na nohou. A konečně je tu bota přesně pro ně. Mizuno Wave Sky je novinka, ve které se bude dobře běhat i těm, kdo mají pár kilo navíc.

Běžecká bota Mizuno Wave Sky je tu proto, aby nastoupila na místo modelu Mizuno Wave Enigma. Zajímavá je v tom, že využívá vlnovou desku Wave Plate i pěnovou technologii. Je proto dostatečně pružná, lehká a zároveň skvěle tlumí. Co všechno se skrývá v novém modelu? 

To, co nás zaujalo na první pohled (a dotek) je kontrast mezi zdánlivou robustností boty a její relativně nízkou vahou. Podrážka je rozčísnutá typickými křivkami vlnové desky, ale doplňuje ji pěnová technologie, která botě dovolila nabídnout vysoké tlumení při zachování nízké hmostnosti. Navíc si u Mizuno dali záležet na tom, aby byla bota pohodlná, ale neztrácela nic z pevnosti a dynamiky, kterou je značka proslulá. 

  • Drop: 10 mm
  • Došlap: Neutrální
  • Povrch: Silnice
  • Tlumení: Wave Plate + U4icX
  • Váha: 326 gramů

Určením je Mizuno Wave Sky neutrální bota na dlouhé objemové běhy po asfaltu nebo jiném pevném povrchu. Díky technologii Cloudwave a u4icX pěnou patří mezi nejlépe tlumené modely, které jsou určeny i na nohy těžších běžců. Nečekejte však pomalu a línou tenisku. Wave Sky je totiž dostatečně dynamická a responzivní, takže při běhu budete cítit kontakt s povrchem. 

Podrážka nového modelu je poskládaná z měkkce přilnavé pryže a z vyztužené středové části, která pomáhá nést zátěž plantární fascie a přirozeně rozkládat energii z došlapu. Navíc se Mizuno postaralo o to, aby skvěle přilnula k povrchu, což platí nejen o asfaltu, ale také třeba o trávě nebo kamení. 

Bezešvý svršek modelu Sky je vybaven řadou vychytávek, které mají nohu udržet na místě. Součástí tak je i o něco užší přední část, která by mohla některým běžcům na dlouhých vzdálenostech vadit, především pak tehdy, pokud jsou zvyklí mít špičku nohu v botě velmi volnou. Pokud však nejste zas až tak moc zběhlí v technice, rozhodně to u tohoto modelu oceníte. A potěší vás nejspíš i dobře prdyšný mesh, ze kterého je bota vyrobena. 

Co na ni říkáme? 

 

Co chápeme jako mínus je méně prostoru ve špičce boty, které může některým běžcům zavazet, a také cena, která se šplhá přes 4 000 korun. Řadí se tak k luxusním modelům od Asics nebo Saucony.

Tahle novinka vypadá na docela nadějného koně v Mizuno stáji. Na první pohled je Mizuno Wave Sky švihácká bota, která má navíc parametry, které očekáváme od výkonné boty. Oceňujeme skvělé tlumení, které nejde na úkor váze boty. Je navíc dostatečně pohodlná na to, abyste mohli přeskočit fázi "oťukávání" a rozcházení boty. Jestli hledáte pohodlíčko na silniční běhy, tak směle do nich.