⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Saucony Peregrine 7 Arctic: konečně sněžnice

Venku to klouže čím dál víc. Napřed na mokrém listí a poslední dny už i na pořádné námraze. Na hřeby to není, ale obyčejná silnička už je prostě "o držku". Jak na to vyzrát? Třeba se Saucony Peregrine 7 Arctic.

Napadlo, zamrzlo, přituhlo. Poslední dobou se snažíme najít botu, která na sněhu a ledu nebude klouzat, ale při tom není vybavená hřeby, které by na pevnějším povrchu rychle odešly. Tadááá, tady je. Saucony Peregrine 7 Arctic. Bota jako dělaná na zmrzlý povrch, sněhovou pokrývku i uklouzaný sníh na sebězích z kopce. 

Podrážka Vibram Arctic Grip je asi to nejdůležitější a je to to, co dělá z Peregrine 7 Arctic botu do mínusových teplot. Je navržená tak, aby odváděla sníh a nečistoty a nezanášela se. Díky technologiím, které Vibram vyvíjí už od 30. let 20. století, se můžete spolehnout na dlouho výdrž boty, a hlavně - na skvělý grip. Na první pohled jsou jednotlivé segmenty velice ploché a působí relativně křehce, jsou ale navrženy tak, aby zvýšily adhezi boty na ledovém povrchu. Lahůdkou je drobný čtverec v patní části, který zmodrá ve chvíli, kdy se dostane do mínusových teplot. Snad abyste věděli, že si máte přibalit rukavice. 

Peregrine je bota se 4 milimetrovým dropem. A to není mnoho. Díky tomu bude lépe sedět běžcům, kteří už mají něco naklusáno. To, co nás na Saucony bavíc nejvíc je samozřejmě zahrnuto i v této botě - díky tlumení Everun budete mít pocit perfektní dynamiky při běhu. Při došlapu je cítit příjemné tlumení, které ale dokáže změnit energii z došlapu zpět do odrazu. Jako by byla bota plná malých, měkkých, ale výkonných hopíků. Velice příjemné, to můžeme potvrdit. 

Zmrzlá nebo bahnitá půda vyžaduje nejen dobrou přilnavost podrážky, ale také jistotu v kotníku a nártu. Saucony Peregrine 7 Arctic mají svršek beze švů, který je na několika místech zpevněný exoskeletem. Díky tomu skvěle drží v patní části, noha je v botě pěkně usazená a vy při běhu nemusíte nic řešit. Navíc je svršek ošetřen nástřikem, který odpuzuje vodu. Membrána to sice není, ale něco přece jen vydrží. 

Saucony tuhle botu řadí do kolekce Elements, kterou pokrývají všechny možné rozmary počasí, které v jejich domovském Massachusetts (na východním pobřeží USA) můžou běžce potkat. Peregrine 7 Arcitc proto vybavili pořádným gripem, který se hodí nejenom na běh, ale díky vysokému komfortu boty i na turistiku v horách.