⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

30+ opravdu dobrých dárků pro běžce

Nechceme strašit, ale už se to blíží. Vánoce jsou tady ani se nenadějeme a vy už si možná lámete hlavu s tím, co dát zase tomu vašemu běžci. Připravili jsme pro vás proto několik tipů na opravdu dobré běžecké dárky, které by nám samotným udělaly radost. Dárky pro běžce od 300 korun najdete právě tady. 

 Vychytávky na běhání

30+ opravdu dobrých dárků pro běžce

Jsou věci, které dokážou běh pořádně ulehčit a moc se o nich neví. Běžci je využijí hlavně v zimě nebo při špatném počasí. A musíme říct, že už několik let pátráme po opravdu dobrých vychytávkách, které stojí za to. Tak, tady je máte. Není za co. 

 • Čelovka na běhání v zimě: nezdá se to, ale dobrá čelovka je dárek k nezaplacení. Hlavně chlapci z ní mívají objevitelskou radost. Ty, které jsme si do Best4Run vybrali my, jsou nabíjecí nebo na baterky a mají ty nejlepší vlastnosti pro běhání v noci nebo pro velké a náročné závody. 
 • Nepromokavé ponožky: testovali jsme je ve sněhu i v potoce. Nepromoknou a navíc jsou prodyšné. Nepromokavé ponožky DexShell nejenom na běhání. 
 • Nepromokavé rukavice: tak tohle je velká vychytávka. Na hory, na běhání, na procházky i na koulovačku. Nepromokavé rukavice DexShell. 
 • Neoprenové ponožky: vymysleli je švédští orientační běžci, které už nebavilo moknout v bažinách. Ponožky Oak Socks jsou z neoprenu a hřejí, i když jsou mokré. A navíc super vypadají. 
 • Běžecké hůlky: pro ty, kdo běhají traily (v lese a po horách), jsou běžecké hůlky naprosto nezbytné. Pomáhají udržovat rovnováhu a lépe zapojit celé tělo. 
 • Běžecký opasek: opasek Instinct nemá žádné přezky ani zapínání. Prostě ho navléknete, strčíte dovnitř klíče, větrovku a mobil a můžete vyrazit. 
 • Běžecká vesta nebo batoh: jakmile se běžec vydá na delší než 10 km, potřebuje vestu nebo batůžek, kam si může uložit: pitíčko, klíče, mobil, větrovku, tyčinky nebo svačinu, kapesník a čelovku. Takže tady je máme. Běžecké batohy a vesty. 

Časopisy a čtení

30+ nejlepších dárků pro běžce

Nezdá se to, ale při běhání je pořád co objevovat. Jestli hledáte inspiraci na to, co dát vašemu běžci ke čtení, vybrali jsme pro vás knížky a časopisy, které stojí za to mít doma. Předplatné běžeckých časopisů většinou stojí pár korun a postará se  o pravidelný příděl dobrých rad na celý rok.  

 • Předplatné časopisu Svět běhu: Na dva roky za necelé dvě stovky. To je skvělá cena za spoustu opravdu dobrého čtení o běhání, které píše Miloš Škorpil nebo Petr Vabroušek. Tady je

 • Předplatné časopisu RUN: Měsíčník RUN s termínovkou běhu, s pravidelnými testy bot a vybavení a taky s docela pravidelnými dárky. Jasný základ pro všechny, kdo chtějí o běhání vědět hodně.

 • Přirozené běhání s knihou Born To Run: 

  Born to Run je kniha, kterou by si měl přečíst každý běžec. Je o tom, jak se dá běhat přirozeně, a jak najít štěstí při běhání i v těch nejnehostinnějších podmínkách. 

 • Audioknihy pro dlouhé běhání: Předplaťte mu Audiotéku nebo kupte Audioknihy. Do sluchátek je to pecka a dlouhý běh tak opravdu uteče. 

 • Sportovní diář: Tímhle uděláte radost i kolegáčkům v práci nebo kamarádce. Sportovní diář pomůže s motivací i plánováním tréninků a závodů.  

Kurzy, tréninky a startovné

30+ opravdu dobrých dárků pro běžce

Existuje pár kurzů, které by měl každý běžec zažít. Vybrali jsme ty, které opravdu pomáhají posunout výkonnost nebo vůbec přemýšlení o běhu o kousek dál. Uvidíte, za tohle vám bude děkovat ještě o příštích Vánocích. 

 • Chi-Running s Josefem Švermou: tak tohle je pecka. Říkali to všichni. A to jsme u nás už měli minimálně 7 chi-kurzů. Probíhají hlavně v Praze, ale taky v Přerově a občas taky jinde. Mrkněte na Běh bez úsilí. 
 • Běžecká škola Miloše Škorpila: legenda českého běhání Miloš Škorpil vede se svou ženou Danou Běžeckou školu, kterou stojí za to absolvovat. Jejich nadhled a spousta zkušeností z ní dělá jednu z nejlepších běžeckých průprav v Česku. 
 • Běžecký plán na maraton a půlmaraton: Pepa Šverma z Běhu bez úsilí nabízí také plány na přípravu na půlmaraton nebo maraton. A to je velká věc. 
 • Startovné na závod: chystá se na nějaký velký závod? Dejte mu startovné. Ideálně na maraton nebo půlmaraton, na Běhej lesy, na Vltava Run nebo Morava Run, Runtour, Horskou výzvu, Beskydskou sedmičku nebo na váš lokální závod. Startovku prakticky všech běhů v ČR najdete na Běhej.com
 • Diagnostika MySasy: tohle je pro ty, kdo už mají všechno, ale libují si v technologiích a měření. MySasy je diagnostika založená na střídání aktivity a odpočinku přesně na základě stavu vašeho organismu. Jednoduchá aplikace se spoustou vychytávek. 

Běžecké oblečení, které stojí za to mít

Běžecké oblečení tipy na dárky

Dokud pořádně neběháte, máte dojem, že vám úplně stačí jedny tenisky, tričko a kraťasy. Pak ale začnete běhat dlouhé běhy. A pak přijde podzim. A po něm zima. A pokud ještě pořád běháte, zjistíte, že je potřeba mít vybavení, ve kterém bude pohoda běhat i v zimě. Takže co bude váš běžec potřebovat, jestli vytrvá? 

 • Funkční tričko: takové, které rychle uschne, když je mokré, pomůže rychle odvádět pot od těla a bude běžce udržovat v tepelném komfortu. Pro holky je máme tady, pro kluky tady. 
 • Větrovka: jestli na něco přísaháme, pak jsou to běžecké větrovky pro muže i pro ženy. Neprofouknou, používají se na tričko nebo jako třetí vrstva, dají se snadno sbalit do kapsičky, jsou lehoučké a prodyšné. Tohle je věc na celý rok a nejenom na běhání. 
 • Nepromokavá bunda: běhání v dešti je problém. Buď na sobě máte neprodyšnou pláštěnku a jste mokří potem nebo máte prodyšnou větrovku a jste mokří od deště. A právě proto moudří lidé vymysleli prodyšné běžecké nepromokavé bundy. Jak pro ženy, tak pro muže
 • Ponožkoboty Skinners: něco mezi botou a ponožkou. Ponožkoboty Skinners mají gumovou "podrážku", která nohy chrání, jinak ale chodíte naboso jako v pevné ponožce. Super i pro děti. 
 • Trička Wild Tee: luxusní trička v jásavých designech, ve kterých se parádně běhá i chodí do města. Tohle je radost. Wild Tee. 
 • Nepromokavé ponožky, rukavice a čepice DexShell: hlava a ruce v suchu díky měkkoučkým, teplým a prodyšným rukavicím a čepicím DexShell. A mají i ponožky. 

Výživa a výživové plány

245194544_1253861098422975_4832417268914733732_n

Běžecká výživa je velké téma. Někdo nedá dopustit na chleba s máslem, jiný si zase pečlivě vypočítává rychlé a pomalé cukry, které přijme před nebo během závodu. My jsme na to vyzráli díky výživovým plánům na jednotlivé závody, a taky díky balíčkům, ve kterých je ten nejlepší mix. 

 • Dárkové balíčky Edgar: přírodní verze běžecké výživy Edgar je naprosto neodolatelná. Skvělé příchutě šetrné k zažívání, dokonalé tyčinky, návyková ořechová másla a skvělé drinky. 
 • Výživové plány Enervit: Enervit pochází z Itálie a dává si pečlivě záležet na vyváženém přísunu minerálů, sacharidů, iontů a proteinů. Vyzkoušejte jejich výživové plány. 

Dárkové poukazy

30+ nejlepších dárků pro běžce

Někdy prostě nevíte co. Tak to nechejte na nich. Máme tu dárkové poukazy, se kterými si může vybrat boty nebo oblečení přesně na míru. U nás v běžecké speciálce. 

 • Dárkový poukaz klasickýklasické dárkové poukazy v hodnotě 500 Kč, 1000 Kč, 2000 Kč , 3000 Kč a 5000 Kč. 
 • Dárkový poukaz s diagnostikou: dárkové poukazy na 2000 Kč a 3000 Kč, na kterých je výslovně uvedeno, že běžec dostane i diagnostiku. Nebojte, děláme ji i tak, ale někdy je hezké to mít na papíře.