⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Jak moc nepromokavé jsou nepromokavé ponožky Dex Shell?

Nepromokavé ponožky? Není to nějaká blbost? Není. Jsou měkké, hřejivé a pohodlné, ale hlavně - opravdu nepromoknou. Otestovali jsme nepromokavé ponožky DexShell, takže co na ně říkáme?

Pro ty, kdo nemají na zimu nebo do deště boty s membránou, je běžecká zima docela krušným obdobím. I když zrovna není metr sněhu, můžete si být jistí, že vás čeká bahno, sníh, břečka nebo déšť a že to bude znamenat potopu ve vašich pěkně prodyšných běžeckých botách. Jak tohle vyřešit si lámeme hlavu už dlouho. Letos konečně přichází novinka v podobě nepromokavých ponožek. Jaké jsou? A jsou opravdu nepromokavé? 

 

Z čeho jsou nepromokavé ponožky? 

Představujeme vám tedy nové krásky od DexShell. Tyhle ponožky jsou poskládané ze tří vrstev. Přestože byste čekali, že budou pevné, neprodyšné a jak se říká u nás na Moravě "betelné", ve skutečnosti to jsou na omak měkké silnější ponožky, jaké byste obuli třeba na lyže nebo na běžky. 


DexShell Nepromokave ponozky (1)

Uvnitř se skrývá membrána porelle, kterou už od devadesátých let využívají lidé, kteří pracují v extrémních podmínkách po celém světě. Vnitřní vrstva je drirelease vlna s příměsí merina a polyamidu, takže rychle odvádí vlhkost, je odolná proti zápachům a hřeje. Vnější vrstva už se podobá klasické ponožce nejvíc - polyamid, polyester, bavlna a elastan. 

Když je vezmete do ruky, ani byste neřekli, že něco takového může opravdu odolat vodě. A tak jsme je raději pořádně otestovali. 

Jak to funguje? 

Produkty DexShell využívají třívrstvou sendvičovou konstrukci. Nepromokavá a prodyšná membrána Porelle® je vložena mezi vnější a vnitřní vrstvu. Membrána značky Porelle® byla navržena, aby v kombinaci s ostatními materiály tvořila výkonnou látku s širokým uplatněním na trhu. Membrány jsou vyráběny společností PIL Membranes s více než 30 lety zkušeností ve oboru. Kromě nepromokavosti také vynikají svou odolností, což pro je nepromokavé ponožky a rukavice klíčovou vlastností. DexShell využívá vybranou membránu s prodyšností WVP 15,000 g/m2.day (měřené dle normy ASTM E96:95).

Zátěžový test? Na jedničku

Pro začátek je potřeba říct, že to nejsou boty do vody, že nejsou určeny pro chůzi potokem a doma to rozhodně nezkoušejte bez dozoru rodičů. Protože se nám nechtělo věřit, že jsou ponožky nepromokavé, a pokud ano, že nejsou totálně neprodyšné, vzali jsme je na proběhnutí do Jeseníků. Ze Šeráku na Keprník a dolů do Koutů. Cestou jsme vymetli, co se dalo. Zkoušeli jsme s nimi jenom tak postávat ve sněhu, běžet zasněženou plání a nakonec se s nimi projít v potoce. A výsledek? 

  • vlezli jsme s nimi do potoka a nepromokly, je to zvlášní pocit
  • po celodenním nošení byly pořád pohodlné a tlumily při došlapu
  • nevadilo, že do bot padá sníh, postaraly se o to, aby se nedostal na kůži

Jasně, ponožky sice nejsou určené pro chůzi ve vodě, ale řekněte sami, že byste to taky nezkusili. Po celodenním testování byly nohy v suchu a v teple. Zázrak. 

DexShell Nepromokave ponozky (9)

Kdy se budou hodit? 

Nepromokavé ponožky jsou vynález, který nejvíc užijete v zimě. Můžete běhat po kolena ve sněhu a bez návleků nebo bez bot s membránou. 

DexShell Nepromokave ponozky (3)

 

Hodí se ale taky v létě, až bude pršet nebo až padne ranní rosa. Nebudete si muset lámat hlavu s tím, jak to udělat, aby vám boty nepromokly při prvním proběhnutí mokrou trávu. O jarních přeháňkách ani nemluvě. 

Co bychom jim vytkli? Zatím jsme na nic nepřišli. Opravdu jsou to pohodlné a funkční ponožky, které můžete mít na nohách celý den. Příjemně větrají a nepromoknou. Tečka. 

DexShell Nepromokave ponozky (12)