⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Skinners - ponožkoboty nově v Best4Run

Skinners jsou unikátní ponožkoboty, které v roce 2014 vymyslel Petr Procházka. Hledal kompromis mezi botami a chozením na boso, nechtělo se mu odírat si nohy o kamínky. První Skinners ušil kamarádovi na míru cestovním šitíčkem. Postupně je dopracoval až do dokonalosti.

Asi už se vám někdy stalo, že jste potřebovali nějaké skladné a pohodlné obutí, které by se dalo vzít s sebou kamkoliv. Třeba do letadla, na brusle nebo na horský přechod. Tahat s sebou žabky, sandály nebo tenisky je většinou tak trochu otrava. Naštěstí v roce 2014 vymyslel Petr Procházka Skinners. Ponožkoboty, které stočíte do drobné ruličky, vejdou se snadno do batohu i do kapsičky u dresu a můžete si je vzít kamkoliv. Největší výhoda? Jsou skladné a projdete s nimi prakticky jakýkoliv povrch bez toho, abyste se báli kamínků, jehličí nebo větviček. 

 

Skinnersky nám Petr představoval u nás v prodejně krátce po tom, co přišly na trh. Dostal nás nejen skvělým produktem, ale také svou přirozeností, nadšením pro věc a čistou linkou, za kterou si jde. Měli jsme sice mezitím trochu práce, ale konečně máme Skinners u nás v Best4Run. Proč jsou tak výborné? 

  • jsou skladné - to je samozřejmě jejich největší deviza. Můžete je sbalit do kapsy u bundy, hodit do batůžku, přibalit do kufru. Sbalíte je do ruličky o průměru 4 cm. 
  • můžete chodit na boso a nebát se - ať už jde o chůzi nebo běh, nemusíte se bát došlápnout prakticky kamkoliv.
  • jsou odolné - ještě je nikdo neprošlapal. 
  • jsou jedinečné - český výrobek, který ještě nikdo neudělal. Jednoduchý nápad a precizní provedení. 
  • jsou pohodlné - chodit na boso je fajn, ale mít u toho nohy v teple, v suchu, čisté a bezpečně chráněné je ještě lepší. 
  • jsou multifunkční - oceníte je na tůře, při cestování, ve fitku, na wakeboardu, při kempováí, při běhání nebo jen tak ven. 
  • jsou protizápachové - díky příměsi stříbra se budete cítit pohodlně celý den a nebudete se bát si je sundat na návštěvě. 

Ponožkoboty Skinners 2. 0 nejlepší chůze na boso barefoot

Jak to funguje? 

Ponožkoboty Skinners kombinují pohodlí chůze na boso s jistotou došlapu v botách. Spodní část chodidla chrání odolné švédské polymery, které nejsou lepené lepidly. Třívrstvý patentovaný svršek StretchKnit nohu pěkně obepne. Přitom jsou ponožky lehké, odolné, můžete je prát v pračce. Dá se v nich chodit, běhat, lenošit. Vyrábí se ručně v České republice z materiálů pocházejících z Evropy. 

Update: Skinners 2.0 jsou z nového úpletu a nově je k nim přibalena také stélka z měkkého plastu pro větší ochranu chodidla na ostrých površích. 

Skinners ponožkoboty barefoot chůze běhání

Jak vznikly? 

Petr prý první prototyp ušil na koleni pro svého kamaráda, který se zotavoval po úraze. První model ušil cestovním šitíčkem, další už byly o něco propracovanější. O dva roky později poslal svoje nové ponožkoboty na Kickstarter. Za měsíc a půl vybral přes 654 tisíc dolarů a cílovou částku překročil více než 65x. Neuvěřitelně úspěšná kampaň Skinners zařadila do hledáčku všech outdoorových nadšenců ve světě a patřila mezi vůbec nejefektivnější crowdfundingové akce vůbec. Od té doby se o nich nejen hodně mluví, ale rozšířily se do celého světa. Kdo je ještě neměl na nohou, o hodně přišel. 

Skinners ponožkoboty barefoot chůze běhání

Z čeho jsou? 

Ponožkoboty mají jednu obrovskou výhodu - jsou bezešvé. Díky tomu nikde netlačí, nedřou a netrhají se. Trojvstvá pletenina svršku se vyrábí ve velikostech XS-XXL, na svršek se pak nástřikem aplikuje gumová směs. Nejsou tedy ani lepené a neobsahují ftaláty. Konkrétněji? 22% bavlna, dále 22 % viskóza, 45 % Polypropylen Siltex a 11% Lycra. Ruční výroba v Čechách a evropské materiály přispívají k tomu, že jejich výroba udržitelná.

Skinners ponožkoboty barefoot chůze běhání

Jak se používají? 

Ponožkoboty Skinners můžete obout na bosou nohu nebo na ponožky. Můžete je mít jako relaxační boty, používat je na běhání, jako barefoot obuv, mít je v záloze na bruslích nebo na kole, můžete s nimi jít plavat, potápět se v moři nebo se projet na windsurfu. Díky odolným materiálům toho vydrží opravdu hodně. Po náročných dnech je prostě hodíte do pračky a jedete dál. 

Skinners ponožkoboty barefoot chůze běhání