⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Video: Inov-8 Roclite 290 s Grafenem

Do úspěšného modelu Inov-8 Roclite 290 přidali výrobci nově grafen. Vendula Horčičková, orienťácká reprezentantka ČR v nich běhá už třetí sezónu. Jak se jí inovace líbí? Je nadšená.

Když Inov-8 v roce 2017 představil svou novinku Inov-8 Roclite 290, hned jsme ji běželi otestovat. Tentkrát se běžel Zimní běh přes Kosíř, ráno nám auto na parkovišti rozmrzalo při -21°C. Přes den se vylouplo slunce, a to znamenalo, že na trati budou ledové úseky ve stínu, měkký sníh na slunci, zmrzlé kořeny a také namrzlý asfalt. Prostě jsme je nemohli otestovat lépe. Držely parádně na většině povrchů, s ledem si poradily obstojně, ale hřeby jsou hřeby. 

Inov-8 Roclite 290 je perfektní model, když hledáte botu na užším kopytě, potřebujete mít parádní záběr v bahně nebo na sněhu, ale do lesa běžíte přes kousek asfaltu. Má pevnou obsázku na špičce, noha v něm perfektně sedí a 4 mm drop dovoluje přirozený došlap na střed chodidla. 

Inov-8 Roclite 290 test Best4Run

Vendula Horčičková, která je v české repre orientačního běhu, v něm běhá už prakticky od roku 2017. Letos obouvá třetí verzi, do které Inov-8 přidal grafén. To proto, aby měl lepší adhezi na kluzkém povrchu a víc vydržel. Jak je s nimi spokojená? 

"Poslední model jsem vyhazovala po 1 600 kilometrech, což je slušná výdrž tak jsem zvědavá, jak dlouho vydrží tyhle. Po pár týdnech běhání v nich chválím grafén, díky kterému bota drží na kluzkém povrchu. Z toho jsem nadšená."

Test Inov-8 Roclite 290 Best4Run

"Líbí se mi na nich, že mají úzký střih. Ostatní Inov-8 modely mi tolik nesedí, protože mám úzkou nohu. S touhle jsem ale běhala snad všude a vždycky mě perfektně podržela."

Náš tip: Inov-8 Letos uvedl na trh také novinku Inov-8 Roclite 275. Je o něco tlumenější a pohodlnější než její bráška Inov-8 Roclite 290.