⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Mikulášský běh s Cyrilem pro Krtka

V sobotu 8. prosince 2018 se uskuteční ve Zlíně-Loukách již 31. ročník Mikulášského běhu, který je součástí běžeckého seriálu Běhy Zlín. Spolupořadatelem letošního ročníku je firma Krajči plus s.r.o., výrobce tradičních Cyrilových brambůrek. Výtěžek ze startovného poputuje Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek. Z toho plyne podtitul tohoto mikulášského závodu „s Cyrilem pro Krtka“.

Mikulášský běh je každoroční zimní závod, běží se ve Zlíně-Loukách, startuje se v 10:00 na místním fotbalovém hřišti. Závodníci mají na výběr ze dvou délek trasy – poběží se závod na 5 km a na 10 km a konat se budou také dětské běhy. Závod je součástí běžeckého seriálu Běhy Zlín, který zahrnuje celou škálu běžeckých závodů rozmanitých délek, povrchů i převýšení pro všechny, kdo rádi běhají.

Běžíme pro dobrou věc

Mikulášský běh má dlouhou tradici, letošní ročník je v pořadí už 31. a oproti minulým ročníkům přináší jednu novinku. Veškerý výtěžek ze startovného vybraného na tomto závodě bude věnován Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek. „Přestože NFDO Krtek podporujeme finančně už od roku 2014, letos jsme se rozhodli pro navázání spolupráce se spolkem Běhy Zlín, abychom nadačnímu fondu poskytli nejen finanční podporu, ale také rozšířili povědomí o jeho aktivitách,“ uvedl Tomáš Krajči, majitel společnosti Krajči plus s.r.o., která se podílí na organizaci letošního závodu.

Uspořádání této dobročinné akce vítá také paní JUDr. Irena Korvasová Čánská, která je výkonnou ředitelkou NFDO Krtek: „Jsme rádi, že představíme Krtka lidem ze Zlínského kraje. I když se vážně nemocné děti z celé Moravy léčí u nás na Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno, ne všude nás dobře znají. Takto alespoň můžeme naše poslání představit zúčastněným běžcům a vůbec všem lidem z okolí Zlína, kteří se o běhu dozví.“

Běžci se mohou do závodu zaregistrovat online na webu www.behyzlin.cz, anebo přímo na místě. Všichni účastníci závodu obdrží sportovní čelenku, pamětní medaili s motivem NFDO Krtek a  mikulášskou nadílku. Pro vítěze všech kategorií budou připraveny hodnotné ceny a proběhne také tombola startovních čísel.

Testování

Běžecká speciálka Best4Run v Přerově na závod přiveze testovací boty od Mizuno, které si budete moct půjčit na závodech a proběhnout se. Nejnovější modely na silnici se budou testovat zdarma. 

Dražíme pro dobrou věc

Součástí letošního ročníku Mikulášského běhu bude také dražba obrazu, jehož vlastníkem je bývalý český triatlonista Lukáš Jasenský a k němuž se váže neobyčejný příběh. Obraz namaloval významný argentinský umělec Miguel Doura, který provozuje nejvýše položenou galerii na světě s názvem Nautilus. Galerie je umístěna v 4300 m n.m., v základním táboře pod horou Aconcagua, nejvyšší horou Ameriky. A právě z tohoto táboru Lukáš, sportovec tělem i duší, vynesl při své expedici obraz na vrchol hory Aconcagua a pak s ním přijel až do České republiky, aby ho mohl vydražit pro NFDO Krtek a podpořit tak léčbu onkologicky nemocných dětí.