⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Noosa a Dynaflyte - Jarní novinky Asics

Jarní běžecké boty od Asics jsou letos především extra lehké. V minulé sezóně totiž Asics přišel s revoluční pěnou FlyteFoam, která skvěle tlumí, ale neváží skoro nic. Které boty ji dostaly do vínku?

Na jaře přichází ASICS se zajímavými novinkami. Kromě nových designů už známých bot DynaFlyte tu najdete také triatlonovou botu Noosa, řada modelů přechází na super lehkou technologii FlyteFoam. Pojďme se podívat, co nám letos ASICS na jaře nadělil. 

Létající boty tentokrát v širším záběru

  

Tam, kde ASICS potřebuje boty odlehčit, nastupuje technologie FlyteFoam. Ta umožňuje dodržet míru tlumení, na jakou jsme u ASICS zvyklí, zároveň ale výrazně snižuje váhu boty. Najdeme ji tak nejen u bot DynaFlyte (kde ji také firma poprvé představila), ale nově také u modelu ASICS GEL KAYANO 23, GEL NIMBUS 19 i u triatlonové boty NOOSA. 

Co je vůbec FlyteFoam? 
Mezipodešev, kterou vyvinul ASICS Institut sportovních věd, je o 55% lehčí než je u silničních bot běžné. Díky organickým mikrovláknům se po každém odrazu i došlapu vrací podrážka zpět do původního tvaru a pomáhá udržet tlumení boty. Přestože je lehká, je stavěná na to, aby vydržela pěkných pár kilometrů. 

A u lehkých nohou ještě chvilku zůstaneme. FlyteFoam, jak už bylo řečeno, poprvé ASICS představil loni v botách DynaFlyte. Revoluční lehkost nového modelu firma prezentovala jako zcela nový přístup k technologiím a podporovala ho sloganem Neběhej, leť! Teď DynaFlyte přichází v nových designech, a přestože by se mělo jednat o stejnou botu, je pocit z nových modelů o něco málo komfortnější než u původní verze. Ale pozor, protože se jedná o prémiovou botu, nelze ji objednat na e-shopu, prodává se jen ve vybraných prodejnách (jako je ta naše). 

Co by mohlo opravdu nadchnout především dámy, je design korálově červených DynaFlyte Tokyo. Velmi ženská bota má nově vzorovanou podešev a svým jásavým designem připomíná japonskou metropoli. Mezi běžeckými botami od ASICS opět něco nového. 

Méně barev, více lehkosti pro triatlonovou botu Noosa FF

Triatlonky Asics Noosa Tri jsou na trhu už od roku 2001. Už od začátku šlo o divoce barevné modely, které měly běžce povzbudit na nejtěžších závodech a tak trochu je vyčlenit z davu. Letošní model nese název ASICS NOOSA FF a pod posledními dvěma písmenky se skrývá nám známá technologie FlyteFoam. Přestože designéři trochu ubrali na barvičkách, přesto jde o zářivou botu, která zaujme na první pohled. Na ten druhý si pak všimnete, že je vybavená pevnou patou s gumovým "jazýčkem", který usnadní obouvání i na vlhkou nohu. Prodyšná síťovina se navíc postará o to, aby nohu udržela v pohodě po celou dobu závodu.  

  

ASICS letos na jaře vsadil na hodně lehké tlumivé boty, se kterými vydržíte i dlouhé běhy po tvrdém povrchu. Nečekejte žádné designové úlety, ale spíš spolehlivé boty, ve kterých se bude dobře běhat silničním běžcům.