⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Test: Mizuno Wave Rider 26 na nohou Anduly v Běhu

Lehké a pohodlné silničky Mizuno Wave Rider obouvá Andrea Kaštánková už nějakou tu sezónu. Od dobře tlumených pronaček Mizuno Wave Horizon se prokousala přes trailovky a univerzálky Mizuno Wave Rider TT až k modelu Mizuno Wave Rider 26. Podle Anduly v Běhu jsou tyhle boty naprosté TOPky. Jak se jí v nich běhá? 

"Říkáte si, co mě vede k tomu tvrdit, že jsou to pro mě topky? Na první pohled bota jako každá jiná, ale to, jaká je ve skutečnosti z ní dělá něco navíc. Pohodlná výborně tlumená objemovka se kterou dáte v pohodě asfalt i zpevněnou cestu, někde na poli či v lese. Je to pracant s velice výbornou životností. Umí být i rychlá, ale pokud chcete trhat asfalt na závodech budete přece jen potřebovat nějakou závodní botu. Na tréninky je ale Mizuno Wave Rider 26 úplně perfektní!"

Test: Mizuno Wave Rider 26

Mizuno Wave Rider přichází už s 26 generací boty tlumené vlnovou deskou. Její největší devizou je relativně široká špička, nízká hmotnost, střední tlumení, které se skvěle hodí na každodenní běhání a je dostatečně pohodlné

Před dvěma lety tuhle legendární botu v Mizuno doplnili o model TT. Mizuno Wave Rider TT je klasická silnička se vším dobrým, co tenhle koncept přináší - váha, tlumení, pohodlíčko. K tomu navíc přidali ještě na podrážku výraznější špunty, takže je to přesně ta bota, se kterou můžete vyběhnout, když je ráno rosa nebo když víte, že velká část cesty povede po asfaltu a pak to stočíte do lesa nebo na trávu. Univerzálka se vším všudy. 

Test: Mizuno Wave Rider 26

"Pro koho bych řekla, že je bota určená? Maratonec, začátečník i příležitostný běžec. Perfektní bota pro někoho, kdo chce mít a stačí mu jedny boty na běh. Příště by možná stačilo napsat-širší špička, tlumení, komfort, stabilita i ŽIVOTNOST," říká o Mizuno Wave Rider 26 Andula. 

O Mizuno Wave Rider 26

 • Tlumení: pata 38,5 mm, špička 26,5 mm
 • Hmotnost: 235 g 
 • Drop: 12 mm
 • Klíčové vlastnosti boty na škále Mizuno:
  • Tlumení 7/10
  • Stabilita 4/10
  • Rychlost 5/10
 • Určení: Silnice, objemový trénink
 • Technologie: Mizuno Wave, Mizuno AirMesh, Mizuno Enerzy, Premium Insock, SmoothRide, X10

Kdo je Andrea Kaštánková? 

Andrea Kaštánková Andula v běhuBěžkyně, máma tří kluků, nadšená sportovkyně a cestovatelka. V Best4Run jsme s ní natáčeli podcast o tom, jak běhat skoro až do konce těhotenství, testujeme spolu boty i oblečení. 

Na Instagramu ji najdete jako Andulu v Běhu