⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

10 nej běžeckých bot do sněhu a bahna

Hromady prašanu a čistá radost při běhu z kopce nebo naopak trápeníčko na zasněžených chodnících? Vybrali jsme 10 nejlepších běžeckých bot, které vás podrží v jakémkoliv zimním počasí.

Až se budeme v létě koukat na fotky z letošní zimy, asi tomu neuvěříme. Hromady sněhu na horách, v ulicích, na polích, prostě všude. Dokonce i tam, kde sníh léta nebyl. Jeslti existuje větší radost než běžet dolů zasněženou pěšinkou z nějakého pořádného kopce a vědět, že když sebou praštíte, bude to do měkké sněhové peřiny, pak sem s ní. 

Se sněhem ale přichází také každoroční otázka - co si obout na běhání, aby to neklouzalo, dobře drželo a abych v tom nezmrznul? Abyste si mohli zimní běžecké radovánky užít dosyta, vybrali jsme pro vás 10 modelů bot, které vás podrží v hlubokém sněhu, na zledovatělém povrchu i na uklouzaných městských nábřežích a stezkách. 

Inov-8 Oroc 270 (2)

OROC 270-5

Inov-8 Oroc 270 jsou extra úzké boty (Kopyto 2 z 5), které podrží. Jejich největší výhodou je dvouhřeb, který se stará o to, abyste měli větší pohodlí při došlapu na jakkoliv tvrdém povrchu. Pevná obsázka a svršek z balistického nylonu. O něco širší bráškové jsou Inov-8 Oroc Ultra 290 na kopytě 3. 

 

Inov-8 X-Talon 230 (P)

Inov-8 X-Talon 10 nejlepších bot do sněhu

Famózní bota Inov-8 X-Talon 230 na 8mm vysokých špuntech. Ušitá na úzkém kopytě typu Precision se hodí pro štíhlé nohy. Je lehká, vybavená neklouzavou podrážkou Sticky Grip a také příjemně padnoucími výztuhami proti okopu nebo oděru. Díky štíhlému profilu boty krásně drží při změnách směru nebo v hlubokém bahně. 

Inov-8 X-Talon 260 (S)

Inov-8 X-Talon 10 nejlepších bot do sněhu

Inov-8 až donedávna nenabízel moc širkou škálu bot na širokém kopytě určených do těžkého a měkkého terénu. Naštěstí před pár lety přišly na svět Inov-8 X-Claw a teď už i Inov-8 X-Talon 260. Kopyto Standard a širší 8 mm špunty jsou určeny i těžším běžcům. Skvěle drží ve sněhu a v bahně, svršek z balistického nylonu mírně odpuzuje vodu. 

Inov-8 Roclite 290

Inov-8 Roclite 290 10 nejlepších bot do sněhu

Inov-8 Roclite 290 (M) je koncept, který se Inov-8 opravdu povedl. Středně široké kopyto krásně drží nohu i v náročném terénu, široké špunty poskytují dostatečně pohodlný došlap, ale zároveň skvěle odvádí nečistoty z podrážky. Je to taková celoroční univerzálka do ošklivého počasí, kterou ale můžete vzít i na výšlap do Tater nebo Alp. 

Inov-8 Roclite 275

Inov-8 Roclite 275 10 nejlepších bot do sněhu

Inov-8 Roclite 275 je tlumenější bráška modelu Roclite 290. Malinko širší a pohodlnější model, který má stejné určení, ale bude vyhovovat i těm, kdo chtějí na dlouhých i krátkých trasách jistotu a pohodlí. 

 

Inov-8 Arctic Talon 275 (P)

Inov-8 Arctic Talon 10 nejlepších bot do sněhu

Ušité na úzkém kopytě jsou i Inov-8 Arctic Talon 275 (P). Nabízí však přece jenom o kousek víc místa, vyšší gramáž a celkově více pohodlí na dlouhé běhy v horách, ve sněhu, na ledu nebo v bahně. I tady se Inov-8 nebál použít balistický nylon pro svršek a 16 tvrdokovových hřebů proti skluzu. 

Inov-8 Mudclaw G 260 

Inov-8 Mudclaw G260 10 nejlepších bot do sněhu

Grafenová superresponzivní bota do nejhnusnějšího terénu, to je Inov-8 Mudclaw G 260. Je úzká, takže nohu krásně drží, má velmi odolný svršek, který zvládne i OCR, orienťák nebo jiné náročné běhy, má špunty, které budou držet i v hlubokém bahně. A díky grafénu má také lepší přilnavost na kluzkém povrchu. Offroad jako dělaný. 

 

Hoka One One Speedgoat

Hoka One One Speedgoat | 10 nejlepších bot do sněhu

Hoka One One je značka proslulá kvalitním tlumením. Hoka One One Speedgoat sice působí robustně, ale je lehoučká a přitom pevná. Bota určená do trailů, kde nevíte, co vás čeká. Špunty jsou středně vysoké, takže zvládnou i menší podíl pevného povrchu, ale jako doma jsou na skalách, v bahně a ve sněhu. 

2 vychytávky na závěr

 

Tak a teď co s tím, když se vám nechcete kupovat boty s membránou? Chtěli byste mít prostě jedny trailovky na léto i na zimu, že? Jednou z variant jsou návleky na boty a k nim ponožky s příměsí merina. Nebude vám padat sníh do bot seshora a merino se postará o to, aby byly nohy v teple i ve chvíli, kdy máte v botě vlhko. 

DexShell Nepromokave ponozky 10 nejlepších bot do sněhu

V záloze máme také nepromokavé ponožky DexShell. Nevěřili jsme tomu, protože vypadají jako běžné tlusté ponožky. Vzali jsme je do Jeseníků a prošli se sněhem i potokem. Fungovalo to. Recenzi najdete v článku Jak moc nepromokavé jsou nepromokavé ponožky DexShell?