Výrobci
Články
  Dárek k nákupu

  Proč nakupovat v Best4Run?

   Doprava v ČR nad 2 000 Kč ZDARMA

   

   Všechno zboží skladem

   

   Diagnostika došlapu zdarma

   

  Kamenná prodejna v Přerově

   

  Které boty obout na maraton a půlmaraton?

  Které boty obout na maraton a půlmaraton? - Best4Run - Běžecká speciálka    Lámete si hlavu s prvním maratonem nebo půlmaratonem? Vybrat dobré boty je základ pro to, abyste ho hravě zvládli. Máme pro vás pár tipů na první boty na dlouhé závody.

  Maraton a půlmaraton. Závody, ke kterým se dříve nebo později dostane každý běžec. Ať už začínáte na 5 kilometrech nebo na 10, tahle meta vás rozhodně čeká. A s ní i těžké rozhodování které boty obout. Abychom vám to trochu ulehčili, vybrali jsme pár bot, které to s vámi zvládnou určitě. 

  Mizuno Wave Rider - dobře tlumená bota roku

   

  Dvacátá generace Mizuno Wave Rider letos získala ocenění Bota roku. Už na první došlap je jasné, že je to boha na nabíhání kilometrů. Stejně jako jiné modely od Mizuna je i tahle bota vybavena vlnovou deskou, která zajišťuje pohodlné tlumení. Je však dostatečně lehká a díky mesh panelům také dost vzdušná na to, abyste se ji nemuseli bát obout ani na maraton nebo půlmaraton.

  Asics Gel-DS Trainer NC- závodník každým coulem

   

  Pokud už něco naběháno máte a hledáte pohodlnou závodní botu, sáhněte po Asics Gel - DS Trainer NC 22. Taky tahle bota letos získala placku Bota roku a díky technologii FlyteFoam je o něco lehčí než ostatní boty v této kategorii. Marek Beňa ze Zapro Team ji pro nás v dubnu testoval na bratislavském maratonu. Ve čtvrtek ji poprvé obul, v neděli s ní zaběhl maraton v čase 02:55. 

  Asics DynaFlyte - tak trochu jiná bota

   

  Jestli je pro vás zásadní tlumení a pohodlí, vyzkoušejte Asics DynaFlyte. Dlouho nám trvalo, než jsme pro sebe tuhle botu objevili, ale teď na ni nedáme dopustit. Díky FlyteFoam, o které tu už byla řeč, je lehká, neztrácí však nic na dobrém tlumení. Zároveň poskytuje dost místa pro prsty v přední části. Seženete ji ale pouze v běžeckých speciálkách, na e-shopech se neprodává. Zásoby rychle mizí, protože většina těch, kdo si ji vyzkoušeli, v ní také odešli. 

  Asics Noosa FF - triatlonová speciálka

   

  Velmi odolná, velmi lehká, skvěle prodyšná. Bota Asics Noosa FF, která je původně určena triatlonistům, udělá zkušeným běžcům radost. Obsahuje organická vlákna, které ji vrací po odrazu do původního stavu a bota tak pracuje spolu s vámi. Také ona obsahuje pěnu FlyteFoam, která jí ubírá na váze. Pevná skořepina paty a bezešvé provedení zajistí, že bota zůstane po celou dobu běhu na místě a nedovolí žádné odřeniny ani puchýře. 

  Saucony Kinvara - boty, které chytnou a nepustí

   

  Pro mnohé je velkým překvapením, když poprvé obují některý z modelů Saucony. U nás relativně málo známá značka běžecké obuvi patří ve světe k nejoblíbenějším. Sami jsme si vyzkoušeli, jaké to je běhat Saucony a musíme říct, že nás ještě ani jedna bota nezklamala. Na maraton a půlmaraton proto doporučujeme ambiciózní boty Saucony Kinvara. Jsou určeny pro rychlé běžce na dlouhých tratích. Umí vracet energii z každého došlapu, jak si ostatně ověřil i Vašek Vandrovec ve svém testu. 

  Saucony Freedom ISO - třešnička na závěr

   

  Na první pohled robustní boty Saucony Freedom ISO nakonec byly velkým překvapením i pro nás. Trochu jsme je podezřívali, že jsou to takové líbivé barevné tenisky pro frajery. Když je ale Zdeněk testoval, zjistil, že frajeřina je schovaná uvnitř boty. Nedovolí vám totiž zůstat v klidu. Jsou energické, vydržíte v nich dlouhé běhy, mají nízký drop a stejně jako Kinvary také umí vrátit energii z odrazu a využít ji při běhu. Ocení ji spíše zkušenější běžci, kterým ale otevře nové obzory ve výběru bot na maraton a půlmaraton. 

  Jestli jste si ještě pořád nevybrali, zbývá jediné. Zastavit se u nás a vyzkoušet, která bota vám na nohu prostě sedne.  Přesvědčit se na vlastní nohy je ale stejně to nejlepší, co můžete udělat. 

  Související zboží
  Asics DynaFlyte 3 Asics DynaFlyte 3 Kód: 1011A002-021
  Rychlejší, lehčí a přizpůsobivější. DyneFlyte 3 s podporou GEL Asics tlumení, poskytne tvé noze ochranu a oporu před…
  od 4 090 Kč
  Detail
  Asics DynaFlyte 3 dámské běžecké boty Asics DynaFlyte 3 dámské běžecké boty Kód: 1012A128-001
  Rychlejší, lehčí a přizpůsobivější. DyneFlyte 3 s podporou GEL Asics tlumení, poskytne tvé noze ochranu a oporu před…
  4 590 Kč
  od 2 500 Kč
  Detail
  Asics DynaFlyte 3 pánské běžecké boty Asics DynaFlyte 3 pánské běžecké boty Kód: 1011A140-001
  Rychlejší, lehčí a přizpůsobivější. DyneFlyte 3 s podporou GEL Asics tlumení, poskytne tvé noze ochranu a oporu před…
  4 590 Kč
  od 2 830 Kč
  Detail
  Asics Gel Nimbus 21 Asics Gel Nimbus 21 Kód: 1011A169-400
  21. generace modelu Asics Gel Nimbus ukazuje, jak se dá zkombinovat pohodlí a rychlost. Lehká díky Flytefoam, pohodlná…
  od 4 590 Kč
  Detail
  Asics Gel Nimbus 21 Asics Gel Nimbus 21 Kód: 1011A257-001
  21. generace modelu Asics Gel Nimbus ukazuje, jak se dá zkombinovat pohodlí a rychlost. Lehká díky Flytefoam, pohodlná…
  od 4 590 Kč
  Detail
   
  CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
  Přihlaste se k odběru novinek