⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Běžecký podcast: Petr Vabroušek a extrémní závody

Petr Vabroušek. Ironman, triatlonista, člověk, který pokořil 7 maratonů na 7 kontinentech v 7 dnech, přeběhl Antarktidu, 15x se postavil na start Ironmana na Havai, chystá se na Himalayan Xtri. V dalším díle běžeckého podcastu jsme se bavili o tom, jak se trénuje na podobné události a jak se stane, že člověk od přírody líný vyrazí na start podobných závodů. 

 Omlouváme se za zhoršenou kvalitu zvuku. 

Když byl Petr Vabroušek malý kluk, dával přednost gauči před jakýmkoliv sportem. Věnoval se akvaristice a myslel si, že z něj jednou bude vědec. Jednoho dne ho však rodiče přihlásili do veslařského klubu. Petr zjistil, že ho pohyb baví a že pro tělo je velmi prospěšný. Z veslování přesedlal na olympijský triatlon a odtud také na ironmanské a Xtri distance. 

Petr Vabroušek podcast

Foto: FB Petr Vabroušek a Ultra Czech 515

Nejen, že Petr Vabroušek zjistil, že ho pohyb baví, zjistil také, že jeho tělo snese možná o kousek víc. Přestože to s tréninkem oproti ostatním vrcholovým sportovcům úplně nepřehání, stál na startu více než 200 ironmanských závodů, vyhrál maraton na severním pólu, trénoval v mrazírnách, běhal na Sahaře. 

272510184_491314725694847_4809080883432755487_n

Foto: FB Petr Vabroušek

V našem podcastu jsme si povídali o tom, jak se trénuje na podobně extrémní výkony, o tom, jak Petr trénoval v mrazírnách, aby se pro závod na Antarktidě aklimatizovaly hlasivky. Bavili jsme se ale také o trénování a rodině a o tom, jak se synem navrhují běžecké aplikace, které dosud na trhu chyběly. 

Může se hodit

Další díly podcastu