⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Běžecký podcast: Běhání v těhotenství, s kočárkem a s dětmi s Andulou v běhu

 

Andreu Kaštánkovou možná znáte z Instagramu jako Andulu v běhu. K nám do Best4Run se poprvé podívala před necelými dvěma lety, návštěvu u nás tehdy dostala do manžela jako dárek. Nás potešilo, Andreu taky, časem jsme se zkamarádili a začali si víc povídat. Třeba o tom, jaké to je běhat v těhotenství, jaké to je běhat s kočárkem a s malým kloučkem na odrážedle. Jaké to je běhat s tímhle vším dohromady. 

Říkali jsme si, že možná nejsme jediní, koho zajímá, jaké to je běhat těhotná, jak se na to připravit a na co dávat pozor. Proto jsme připravili nový díl běžeckého podcastu. Tentokrát bude hodně pro holky, o tom, jak běhat v těhotenství, ale také s malými dětmi. A to bude určitě zajímat i chlapy. 

 

 

Jak ti mám vlastně říkat? Andreo nebo Andulo? Doteďka jsme si uctivě vykaly. 

Jak chceš, všichni na mě volají Andulo, tak asi Andulo. 

Tak fajn, tak tedy Andulo. Na co se tě holky na Instagramu nejvíc ptají? 

Teď momentálně na to, jaké to je běhat s tak velkým břichem, samozřejmě. Ptají se ale třeba taky na to, jak to udělat, aby mi můj starší syn neutekl někam pod kola, když běžím s břichem, s kočárkem a on jede na kole. 

Jak běhat v těhotenství? Běžecký podcast Best4Run Jak běhat v těhotenství? Běžecký podcast Best4Run

A jaká je na to rada? 

U nás to bylo hodně o povídání. Povídali jsme si o tom, jak na poli jede traktor, co budeme dělat k obědu, kde letí který ptáček. Díky tomu neměl můj syn potřebu mi nikam ujíždět. Teď, když je větší, už si mě spíš hlídá a ani ho to nenapadne. Navíc bylo super, že mi každý běh skvěle utekl. Takže povídat si. 

Když jsme natáčely podcast, byla jsi někde kolem 30 týdne těhotenství, v květnu máš termín. Nezrazovali tě lidé od toho, abys běhala v takhle pokročilém stádiu? 

Kupodivu ani ne. Moje rodina mě hodně podržela. Sice když tam mají v hlase vždycky něco jako: Klidně běž, ALE... a to ale znamená dávej na sebe pozor, máme o tebe starost. Můj manžel, ten je úplně skvělý, protože mě podporuje snad ve všem, co dělám. U běhání v těhotenství mi hodně pomáhá třeba to, že mi otevírá oči. "Dneska ti to nejde? To neva, zkusíš to zítra." Tohle jsem si vůbec musela v těhotenství srovnat - neběhám na výkon ale pro radost. Řídím se pocitem. Když cítím, že to není dobrý, zůstanu doma nebo to klidně otočím. To mě dřív ani nenapadlo. 

Co dalšího se změnilo? 

Běhám kratší trasy, jsem hodně opatrná, ale jinak se toho moc nezměnilo. 


V čem běhá?

Andula běhá v botách od značky Mizuno. Chválí si jejich velkou výdrž (v pronačních Mizuno Wave Inspire naběhala přes 1500 kilometrů - a pořád ujdou), taky jejich perfektní stabilitu a měkký došlap. Mrkněte na ně v sekci MIZUNO


Potkáváš hodně budoucích maminek? 

Víš, že ani ne? Myslím, že česká představa o těhotenství je klid na lůžku (směje se). Hodně jsem to samozřejmě řešila, žádná máma nechce svému miminku ublížit. Pomohl a poradil mi můj gynekolog, se kterým pravidelně řeším, jestli ještě ano nebo ne. Pomohla mi také Anička Štumpfová, která má blog Těhu v běhu. S tou to probírám dost času. Moc jiných zdrojů u nás ale není a je to škoda. Já jsem si při běhání uvědomila, že je mi u toho fajn, že mě nic nebolí, není mi špatně. Není proto důvod sedět doma na gauči. 

Teď jsi v 7. měsíci. Jak dlouho chceš ještě běhat? 

Původně jsem si říkala, že jestli to půjde, budu běhat až do 30. týdne. Pak uběhl 30. týden a já jsem se pořád cítila skvěle. Tak jsem si řekla, že budu běhat do 35. týdne a pak si užiju takové to pravé válecí období před porodem. Najednou se ale 35. týden blíží a já se cítím pořád skvěle. Tak uvidíme. 

Víc si poslechněte v novém díle běžeckého podcastu Best4Run. 

Andula v běhu: Jak běhat v těhotenství? Běžecký podcast Best4Run