Výrobci
Články
  Dárek k nákupu

  Proč nakupovat v Best4Run?

   Doprava v ČR nad 2 000 Kč ZDARMA

   

   Všechno zboží skladem

   

   Diagnostika došlapu zdarma

   

  Kamenná prodejna v Přerově

   

  10 +1 běžeckých přikázání

  10 +1 běžeckých přikázání - Best4Run - Běžecká speciálka    Nedá se nic dělat, běžec občas potřebuje oporu. Potřebuje směr, kterým se vydat, pomocnou ruku, když je na pochybách. Potřebuje prostě a jednoduše běžecké desatero, které se mu vepíše do duše, a které mu pomůže překonat chvíle nejtěžší.

  1. Neošidíš

  Drž se svého cíle a dojdeš tam, kam jsi chtěl. Jakmile ale začneš šidit techniku, zkracovat tréninky, vynechávat protahování nebo rozcvičku, dláždíš si cestu ke zraněním. 

  2. Protahování nevynecháš

  Abys druhý den po tréninku hravě schody sešel a z postele jako srnka vyskočil, rozcvičku před během a závěrečné protahování nevynecháš. 

  3. Intervaly nepomineš

  Tempo stabilní udržovat můžeš, ale chceš-li si běh opravdu užít, výkony zlepšit a svých cílů dosáhnout, intervalové tréninky nepomineš. 

  4. Nepřestaneš, přidáš

  Ať už je cíl jakkoliv daleko, ať už jsi měl k obědu kolik chceš knedlíků, ať tě bolí nožičky sebevíc, když nemůžeš, tak nepřestaneš. Prostě jenom trochu přidáš a dokončíš trénink tak, jak sis naplánoval. 

  5. Start nepřepálíš

  Na závodech nevyběhneš jako chrt z boxu proto, abys předběhl všechny ostatní a na třetím kilometr zhynul bídnou smrtí. Vystartuješ jen o málo rychleji než jsi zvyklý z tréninku a podle kondice a situace na trati budeš moci přidat. 

  6. Posilovat budeš

  Své kotníky, kolena, paže a střed těla pravidelně posilovat budeš, abys tělo připravil na četné nástrahy terénní, zejména pak výmoly, bahno, sníh, asfalt, beton a schody. 

  7. Zranění nerozběháš

  Existují zranění, která se nedají rozběhat. Nejčastěji mezi ně patří tyto: natažený sval na lýtku, natažený sval na stehně, bolest v přední část kolene nebo po stranách, zánět šlachy Achillovy, zlomeniny a vyvrtnutí. Pozoruješ-li příznaky těchto potíží, vyhledej zkušeného lékaře a po něm navštiv fyzioterapeuta. A slib, že zranění nerozběháš. 

  8. Odpočívat budeš

  I Stvořitel odpočíval a dobře věděl proč. Také ty, jako běžec, pravidelně odpočívat budeš a tělo regenerovat necháš. Aktivní odpočinek není na škodu, ale ty do programu sem tam zařadíš i drobné poflakování a lenošení. 

  9. Výbavu nepodceníš

  Běžecké boty střídat budeš, abys předešel zraněním z opakovaného pohybu, do bahna nebudeš běhat v sálovkách, aby sis nohu nezlomil a v zimě teplé prádlo oblékneš a čelovkou si posvítíš. 

  10. Běžeckou abecedu naučíš se

  Funkční posilování svalů dolních končetin je jedna z mála věcí, která tvůj trénink dokáže posunout dál. Proto se nazpaměť naučíš běžeckou abecedu a budeš ji pravidelně cvičit. 

  11. Nasdílet nezapomeneš

   A pro radost z běhání a pro motivaci ostatních běžců své výkony na správných místech sdílet nezapomeneš. Zejména pak ve skupině Běhám s Best4Run se chlubit budeš (toto přikázání je nepovinné a je platné především pro majitele sporttesterů a uživatele různých chytrých aplikací).