⭐ 10 % sleva s kódem CHCIBEHAT pro přihlášené⭐ platí pro e-shop i běžeckou speciálku v Přerově 🏪

Údržba běžeckých bot, oblečení a vybavení

Hurá, nové boty!

Vybrali jste si u nás nové boty. Děkujeme, máme z toho radost.

Aby vám dlouho vydržely, je dobré vědět o nich pár věcí a sem tam se o ně trochu starat. Ale nemusíte to přehánět, přece jenom jsou to boty, které by s vámi měly prožít pár dobrodružství.

Už se perou?

Neperou. A ani by se prát neměly. Většina bot je lepených a praní v pračce jim nedělá dobře. Jestli jsou obalené bahnem, počkejte, až uschne, pak je oklepejte a pořádně osprchujte. Nesušte je přímo na topení ani za pecí, ale nechejte je pěkně samovolně proschnout.

A co impregnace?

Taky nic. Boty jsou většinou z prodyšných materiálů navržených tak, aby dobře odvětrávaly a impregnace u nich opravdu postrádá smysl. Nejsou to pohorky, že?

Jak dlouho spolu budeme?

No, to nikdo neví. Pokud v nich budete běhat jednou týdně pětku, budete spolu opravdu dlouho. Objemové běžecké boty jsou momentálně stavěny na výdrž 800 - 1 000 kilometrů, závodní modely 400 - 600 km, pokud se o ně správně staráte. Pokud tohle uběhnete za dva měsíce, budete se holt muset rozloučit dřív.

A co když...?

Se vám rozlepí? Proděraví? Roztrhnou? V tom případě je čas na reklamaci. Bez problému je možné reklamovat všechny výrobní vady, jako je třeba rozlepení podrážky nebo svršku, povolení švů, konstrukční vady a podobně. Nebo třeba hřeby, které se zasunuly do podrážky (pokud jste si koupili hřebové boty, ne pokud jste šlápli na rezavý hřebík). Boty je potřeba reklamovat ihned ve chvíli, kdy se vada projeví. Když v nich budete běhat dál, zničí se úplně a výrobce už je nebude chtít vyreklamovat. Pošlete je proto čisté k nám do prodejny, postaráme se o to.

Reklamovat bohužel nelze vady, které jsou způsobené mechanicky - roztržení o ostré předměty, sešlapaná podrážka, vytržené tkaničky nebo prošoupaná vnitřní stélka, která často vzniká zouváním se zavázanými tkaničkami. V takovém případě raději zavolejte na naše číslo 704 055 995 a poradíme se, jestli má smysl boty reklamovat.

A to je vlastně všechno, není to žádná věda.

Specifické pokyny pro údržbu jednotlivých značek:

Boty:

     

Oblečení:

   

Vybavení:

  čelovky Tikka | Bindi | Actik | Actik Core | Swift RL

 hole