Výrobci
Články
  Dárek k nákupu

  Proč nakupovat v Best4Run?

   Doprava v ČR nad 2 000 Kč ZDARMA

   

   Všechno zboží skladem

   

   Diagnostika došlapu zdarma

   

  Kamenná prodejna v Přerově

   

  Které boty obout na Spartan race?

  Které boty obout na Spartan race? - Best4Run - Běžecká speciálka    Boty, které zvládnou bahno, vodu, tvrdý povrch, podrží vás na laně, na kluzkém kmeni stromu a kdo ví, kde ještě. Boty, které nejen nekloužou, ale dokáží se také snadno zbavit bahna a nečistot, které jim uvíznou za zuby. Boty,které s vámi zvádnou extrémní běžecké závody, jako je Spartan Race. Které to jsou? 

  Vybrat odolnou botu na překážkový závod  není jenom tak. Měla by být dostatečné úzká, aby nohu podržela a nedala jí možnost sklouznost z podešve ani v bahně nebo prudkém srázu. Zároveň je potřeba najít takovou, která má velmi odolný svršek, který se neprodře, nenatáhne, neroztrhne. Podrážka, která neklouže, ale dá se s ní i skákat nebo šplhat. Co tedy obout? 

  Novinka: Craft Spartan RD Pro 

     

  Nová oficiální bota Craft Spartan RD Pro je tady. Vyrobili je švédští Craft, kteří jsou od loňska oficálním partnerem celosvětové série Spartan Race. Zaměrili se na dva základní parametry: odolnost na překážkách a rychlý odvod vody. 

  Stavěná na výdrž

  Boty, se kterými běháte Spartana, často trpí na oděrky a protržení. Craft se na svršku své nové boty postaral o to, aby bylo tohle riziko co nejmenší. Technologie ObstaTech je vlastně takovým žebrovím, které objímá celou nohu na povrchu boty a zvyšuje tak její odolnost při lezení, šplhání a přeskakování. Zároveň tahle výztuha dává noze v botě jistotu a stabilitu.

  Pořádná drenáž

  Největší bolístkou spartanských bot je vždycky voda. Běžet půl závodu ve čvachtajících botách prostě necheš. Craft proto přišel s technologií, Hydrain, která vodu z boty odvádí rychle a efektivně. Svršek je navíc z rychleschnoucí síťoviny. Díky tomu budete v pohodě i po několikáté vodní překážce. 

   

  Grafénový grip Inov-8 Mudclaw G 260

   

  Tohle je bota, která si poradí i s pořádným bahnem. Oproti ostatním trailovkám od Inov-8 má Inov-8 Mudclaw G 260 2 zásadní výhody. Agresivní svršek se skládá z relativně širokých špuntů, takže je stabilní i na pevnějších površích. Do podrážky je přimíchán grafén, který zajišťuje její dokonalou přilnavost, zvyšuje odolnost a dodává jí na flexibilitě. Tahle bota je nesmírně responzivní. Dodává se navíc s látkovými návleky, které se postarají o to, abyste doběhli bez větviček, bahna a kamínků v botách. 

   

  Rozhodně Inov-8 X-Talon 225

    

  Botu, bez které si už Spartan Race nedokážeme představit, je INOV-8 X-TALON 225 nebo nově X-Talon 230. Elegantní bota se šarmatním designem vás dostane na první pohled. A až ji vyzkoušíte, budete vědět, že je to ta pravá. Napnutá na úzkém kopytě Precision nepustí chodidlo na žádné překážce, balistický nylon svršku jí dovolí absolvovat s vámi pěknou řádku závodů. 

  Svršek z balistického nylonu

  Vcelku nenápadný svršek je tajnou zbraní těchto bot. Balistický nylon, ze kterého je svršek vyroben, doplňuje trojitě vyztužená špička, díky které si neskopnete palec ani za nic. Přestože je prodyšná díky konstrukci jazyku, zaručí vám suchou cestu bez nehod. 

  3 druhy kopyt Inov-8
  Jestli jste u bot INOV-8 narazili na písmena P, E nebo S, teď nastražte uši. P = Precision neboli úzké kopyto, S=standard - středně široké kopyto vhodné pro vytrvalostní běh, E = endurance, tedy nejširší kopyto.

   

  Štíhlá noha? Vyzkoušejte Inov-8 X-Talon 230

    

  Nová a pevnější bota, to je X-Talon 230. Svršek se vyznačuje ultra pevností, ale je to bota, která je stavěná na opravdu šíhlé nárty. Pokud je vlastníte, máte vyhráno. 

  Ve své kategorii je to bota roku 2018. Na podrážce vás jistí Sticky Grip, svršek kombinuje několik materiálů, které vám pomohou zdolat i těžší překážky. 

  Inov-8 X-Talon 260 Ultra S pro širší nárty

   

  Bota, se kterou Inov-8 přišli teprve nedávno a která je určená běžcům se širšími nárty. Hodí se nejen na překážkové běhy, ale taky do bahna, do hněsu, do mokrého listí a všude tam, kde si chcete být jistí. Díky grafenu, který je příměsí podrážky, bota perfektně drží, svršek je vybavený kvalitními výztuhami, které nohu udrží na místě a vy se tak nemusíte bát ani ultra závodů. 

  Související zboží
  Craft Spartan RD PRO M 2019 Sprint edition Black/Red Craft Spartan RD PRO M 2019 Sprint edition Black/ Red Kód: 1908262-999430 Novinka Sleva
  Tak je to tady! Boty na Spartan Race a další překážkové závody přímo od Craft. Byly vyvinuty na míru závodníkům, bez…
  3 590 Kč
  od 2 405 Kč
  Detail
  Craft Spartan RD PRO M Monument/Hot pink Craft Spartan RD PRO M Monument/ Hot pink Kód: 1908263-935736 Novinka Sleva
  Tak je to tady! Boty na Spartan Race a další překážkové závody přímo od Craft. Byly vyvinuty na míru závodníkům, bez…
  3 590 Kč
  od 2 405 Kč
  Detail
  Inov-8 X-Claw 275 (S) grey/coral dámské Inov-8 X-Claw 275 (S) grey/ coral dámské Kód: 000146-GYCO-S-01 Sleva
  Hledáte offroad, který unese i těžkého běžce? Pak je tady X-CLAW 275 od INOV-8. Bota vhodná do bahna i sněhu.
  3 590 Kč
  od 2 590 Kč
  Detail
  Inov-8 X-CLAW 275 (S) red/black pánské Inov-8 X-CLAW 275 (S) red/ black pánské Kód: 000145-RDBK-S-01 Sleva
  Hledáte offroad, který unese i těžkého běžce? Pak je tady X-CLAW 275 od INOV-8. Bota do terénu, která zvládne bahno i sníh.
  3 590 Kč
  od 2 590 Kč
  Detail
  INOV-8 X-Talon 230 (P) grey/blue pánské INOV-8 X-Talon 230 (P) grey/ blue pánské Kód: 000710-GYBL-P-01 Sleva
  Dlouho očekávaná běžecká bota do náročného terénu. Vhodná i na překážkové závody typu SPARTAN race.
  3 390 Kč
  od 2 204 Kč
  Detail