Výrobci
Články
  Dárek k nákupu

  Proč nakupovat v Best4Run?

   Doprava v ČR nad 2 000 Kč ZDARMA

   

   Všechno zboží skladem

   

   Diagnostika došlapu zdarma

   

  Kamenná prodejna v Přerově

   

  Které boty obout na Horskou výzvu, B7 a jiné horské závody?

  Které boty obout na Horskou výzvu, B7 nebo jiné horské závody? - Best4Run - Běžecká speciálka    Dlouhý horský závod většinou běžíte proto, abyste něco zažili. Nádherné horské scenérie, pořádnou partu běžců, nadšení při startu i vyčerpání v cíli. Aby se ke všem těm zážitkům nepřidaly puchýře a otlaky na nohách, máme pro vás pár tipů na boty, které se hodí na Horskou výzvu, Beskydskou sedmičku, Hostýnskou osmu a podobné trailové závody.

  Na dlouhých závodech už nestačí jenom odhodlání. Zatímco pětku nebo desítku jste schopni za cenu určitých obětí uběhnout i v jarmilkách po bráchovi, dlouhé závody vyžadují pořádnou výbavu. Kromě té povinné vřele doporučujeme nejen kvalitní vestičku, výživu, nepromokavou bundu, sudocrém, ale taky skvělou čelovku a pár náhradních ponožek. Když sprchne, oceníte, že se budete mít do čeho přezout a nerozmáčíte si chodidla jako houby. Tolik tedy k výbavičce s sebou a teď zásadní otázka - co na nohy? 

  Chcete si užít pohodlíčko

  Jestli na dlouhých tratích hledáte pohodlí, sáhněte po některém ze širokých a dobře tlumených modelů Inov-8, po klasice od Salomon nebo botách od Hoka. Horské závody vám předloží šutry i bahno, lesní cesty i asfalt, a proto je dobré sáhnout po univerzálce. Mezi nimi vynikají například tyhle modely. 

  Inov-8 Parkclaw 275

  Inov-8 Parkclaw 275 má podrážku určenou z větší části na pevný povrch. Inov-8 udává 60% asfaltu, 40% terénu. Díky svým špuntům ale dokáže pěkně podržet tam, kde vás nečeká hluboké bahno, ale spíš nějaká ta lesní a polní cesta, jehličí nebo mokrá tráva. Největší výhodou téhle boty je velkorysá šířka, takže se jí nemusí bát ani běžci s pořádnou nohou. Pohodlná, dobře tlumená univerzálka. 

   

  Inov-8 Trail Talon 290

  Inov-8 Trail Talon 290. Nejuniverzálnější univerzálka ze všech univerzálek. Přeloženo do češtiny - jedna z našich nejoblíbenějších bot od Inov-8, která snese 50% pevného povrchu a 50% terénu. Relativně široká, díky 8 mm dropu příjemně pohodlná. Máme ji otestovanou na valašských kopcích i v hanáckých polích a musím říct, že podržela i v bahnitých sebězích. 

   

  Inov-8 Trailroc 285

  Inov-8 Trailroc 285 je bota pro běžce, kteří mají trochu užší chodidlo a nesedí jim předchozí dvě jmenované. Obrovskou výhodou téhle boty jsou pevné obsázky na špičce, které brání okopání prstů nebo palce. Podrážka Inov-8 Trailroc 285 je stavěná na kamenité povrchy, suťovisko, štěrk, šotolinu a podobné radosti dlouhých závodů. Drobnější špunty si nejsou tak úplně jisté v bahně. 

   

  Hoka One One Challenger 5

  Hoka One One nás baví čím dál víc a bavíme - li se o univerzálních botách, je tady jejich model Challenger. Stejně jako ostatní boty Hoka nabízí opravdu velice komfortní tlumení. Kolébkový systém, který pomáhá došlapovat na přední část nohy, a který vás při běhu žene dopředu, sice nemusí vyhovovat úplně všem, ale pokud vám padne, máte na nohou skvělou botu na dlouhý závod. Smíšený povrch je pro tuhle botu jako dělaný. 

  Salomon S/Lab Ultra

  Nezapomínáme ani na Salomon Trail Runners. Pokud dáváte přednost francouzské značce, je na dlouhé běhy asi nejlepší botou Salomon S/Lab Ultra. Jednoduchý systém šněrování Quick Lace oceníte při přezouvání, výměně ponožek nebo odpočinku, komfort a stabilitu boty zase při sebězích i pobíhání v členitém terénu. 

  Chcete vyhrát

  Salomon S/Lab Sense 7 SG

  Naše strá známá Salomon S/Lab Sense 7 SG je bota, ve které můžete zaběhnout nejen Horskou výzvu, ale taky třeba Dolomitennmana. Nečekejte od ní moc tlumení. Běžcům, kteří už mají něco naběháno, ale dopřeje radost z rychlosti a velmi vnímavého běhu, kdy čtete terén nohama. Mrkněte třeba na poslední článek, kde o nich mluví ironmanka a vítězka řady Sky Race závodů Kristýna Skupieňová. 

  Hoka One One Speedgoat

  Už sám název Hoka One One Speedgoat napovídá, že v DNA této boty je rychlost. Hoka tady ubrala něco málo ze svého legendárního tlumení, aby uvolnila místo rychlosti. Vyšší špunty této boty jsou určeny výhradně pro terénní záležitosti, takže zvažte, jaký bude terén na vaší trase. Zážitek z běhu ve Speedgoat ale stojí za to. 

   

  Inov-8 Trail Talon 235

  Zatímoc Trail Talon 290 unese i težší běžce, Inov-8 Trail Talon 235 skvěle poslouží při nabírání rychlosti. Stejně široká jako její těžší verze, ovšem lehčí, rychlejší a energičtější. Pokud máte naběháno, sáhněte rovnou po ní, běh si užijete a naženete nějakou tu minutu navíc. 

   

  Inov-8 Trailroc 270

  Stejný případ. Lehčí bota než Inov-8 Trailroc 285, nižší drop, odlehčené výztuhy, střední kopyto, které sedí i užším chodidlům. Bota určená na šutry, šotolinu, štěrk a další kamenité povrchy, dokonce i ty, které nezačínají na š. 

   

   

   

   

   

  Související zboží
  Hoka One One Speedgoat 3 M Hoka One One Speedgoat 3 M Kód: 1099733-EBLC Novinka
  Bota, která jako kamzík překoná všechny náročné traily. Svoje jméno dostala podle toho, že dokáže běžet kdekoliv a na…
  od 3 600 Kč
  Detail
  Hoka One One Speedgoat 3 W Hoka One One Speedgoat 3 W Kód: 1099734-PPEB Novinka
  Bota, která jako kamzík překoná všechny náročné traily. Svoje jméno dostala podle toho, že dokáže běžet kdekoliv a na…
  od 3 600 Kč
  Detail
  Inov-8 Parkclaw 275 (S) grey/coral dámské Inov-8 Parkclaw 275 (S) grey/ coral dámské Kód: 000637-GYCO-S-01 Sleva
  Inov-8 Parkclaw se hodí se do města na nabíhání objemů, do městských parků, na lesní i polní cesty.
  3 590 Kč
  od 2 691 Kč
  Detail
  Inov-8 Parkclaw 275 (S) grey/orange pánské Inov-8 Parkclaw 275 (S) grey/ orange pánské Kód: 000636-GYOR-S-01 Sleva
  Inov-8 Parkclaw se hodí se do města na nabíhání objemů, do městských parků, na lesní i polní cesty.
  3 590 Kč
  od 2 691 Kč
  Detail
  Inov-8 Parkclaw 275 (S) purple/black dámské Inov-8 Parkclaw 275 (S) purple/ black dámské Kód: 000637-PLBK-S-01 Sleva
  Inov-8 Parkclaw se hodí se do města na nabíhání objemů, do městských parků, na lesní i polní cesty.
  3 590 Kč
  od 2 390 Kč
  Detail