Výrobci
Články
  Dárek k nákupu

  Proč nakupovat v Best4Run?

   Doprava v ČR nad 2 000 Kč ZDARMA

   

   Všechno zboží skladem

   

   Diagnostika došlapu zdarma

   

  Kamenná prodejna v Přerově

   

  Dolomitenmanni obouvají S/Lab

  Dolomitenmanni obouvají S/Lab - Best4Run - Běžecká speciálka    Pokud chcete běžet horským terénem, který vás ze silnice zavede do lesů, na kamenité horské stezky a dřevěné žebříky, měli byste si pořádně rozmyslet, v čem poběžíte. Podívali jsme se proto, co obuli čeští běžci na tak náročný závod.

  Už 29. ročník extrémního závodu štafet hostil v polovině září rakouský Lienz. Na první pohled nesourodé disciplíny jako je alpský běh, paragliding, kolo a kajak, se tu už od roku 1988 spojují v jedinečný a divácky velmi atraktivní závod Red Bull Dolomitenmann. Pokud chcete běžet horským terénem, který vás ze silnice zavede do lesů, na kamenité horské stezky a dřevěné žebříky, měli byste si pořádně rozmyslet, v čem poběžíte. Podívali jsme se proto, co obuli čeští běžci na tak náročný závod.

  Beton, skály, louky a žebříky

   

  Když se jako běžec, navíc první z celé štafety, postavíte na start takového závodu, jako je Dolomitenmann, rozhodně nečekáte, že to bude procházka růžovou zahradou. Čeká vás totiž převýšení závratných 1 750 metrů na pouhých 11 kilometrech, a na to u nás v Čechách prostě nemáte kde natrénovat. 

  O tom, co běžce na jejich trase čekalo, si můžete udělat docela pěkný obrázek ve videu z Dolomitenmann 2014. Extrémní závod? Hodně dobré boty

  Rozhodně nejoblíbenějším obutím mezi Čechy na letošním ročníku Dolomitenmann, byly boty Salomon S-Lab. Na nohách je měl Milan Janata, kterého také do cíle své štafety vynesly ve 4. nejlepším čase mezi amatéry. Obul je také Robert Krupička z týmu Budweiser Budvar, Tomáš Lichý za ČEZ Team. Na nohou je ale měl i Andi Goldberger z mezinárodního týmu Wings for Life. 

  Proč zrovna S-Lab? Je to závodní bota vyvíjjená ve spolupráci s Killianem Jornetem. Přes velký důraz na lehkost a prodyšnost této boty je přesto zachována zvýšená odolnost a stabilita v terénu a to především ve vytrvalostních závodech ve velmi suchých a horkých podmínkách. Nejlépe vyniká v ultratrailových závodech, mimo jiné také díky minimálnímu rozdílu mezi špičkou a patou, který pomáhá zdolat jakýkoliv terén. 

   Abychom ale nenadržovali jedné značce, musíme podotknout, že přestože bílo-červená kombinace Salomon zářila na nohou mnoha běžců, Pavel Brýdl z týmu Columbia běžel v Adidas, stejně jako Anton Palzer z Red Bullu, jehož tým se umístil na první příčce. Robin Christian z Glock Perfection to celé odběhl v silničním modelu Asics GEL 300-4 a Milana Janatu z Techniky Brno zase obouvá New Balance. 

   

  Jak to dopadlo? 

  Dolomitenmann začíná už tradičně běžeckou částí. Nejrychlejší český závodník Robert Krupička vyběhl do sedla Kühbodentörl jako 4. v čase 1:26:20, tedy pět minut po nejrychleším Mamu Petrovi z Eritreje (1:21:36). Štafetu svému kolegovi paraglidistovi předávali i ostatní Češi v pěkných časech 01:31:59 (12. Tomáš Lichý(ČEZ tým) a 01:33:30 (14. Ondřej Fejfar (ČPP) a mezi amatéry i čtvrtý nejlepší Michal Janata z týmů Techniky Brno v čase 01:36:03. 

  Celkovým vítězem byl mezinárodní tým Red Bullu, na druhém pak ronvěž mezinárodní Pure Enacapsulastions a na třetím Kleine Zeitung s naším cyklistou Kristiánem Hynkem. Mezi amatéry první místo vybojoval mezinárodní tým wahaha-paradise.com, na druhou příčku ale vystoupal tým Technika Brno Extreme Abuelo: Milan Janata, Jakub Beno, Jan Jobánek, Pavel Srbecký. A také třetí místo patřilo Čechům, konkrétně týmu Columbia ve složení Pavel Brýdl, Tomáš Bílek, Pavel Skalický a Zdeněk Ornst. 

  Související zboží
  Salomon S-LAB Sense 6 SG Salomon S-LAB Sense 6 SG Kód: L39177200
  Závodní běžecká bota Salomon S-Lab Sense 6 Racing Red je stavěná na ultramaratonské trailové závody a na všechno ostatní,…
  4 890 Kč
  od 2 890 Kč
  Detail
   
  CHCETE VĚDĚT O NOVINKÁCH A AKCÍCH JAKO PRVNÍ?
  Přihlaste se k odběru novinek